KİMDER’den ‘Genç Gönüllüler’ Projesi

Kastamonu İmam Hatipliler Derneği (KİMDER) tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak yürürlüğe giren “Genç Gönüllüler Projesi” takvimde planlanan çalışmalarını sürdürüyor. Konu hakkında cumartesi günü Kışla Canoğlu Restaurant ve Cafe Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi.

KİMDER’den ‘Genç Gönüllüler’ Projesi
banner72

Proje hakkında KİMDER Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Ahmet Şirin, sunumla birlikte yaptığı konuşmada; “KİMDER tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak yürürlüğe giren “Genç Gönüllüler Projesi” çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün ve Kastamonu Kızılay Başkanlığının ortağı olduğu “Genç Gönüllüler Projesi” kapsamında 11 ilçede 16 imam hatip lisesinde 192 öğrenci afet bilinci kazanmak Kızılay ve afet gönüllüsü olmak amacıyla yangın eğitimleri ve ilk yardım eğitimleri aldı.

Eğitimleri kapsamında afet bilinci eğitimi alarak sonrasında afet ve Kızılay gönüllüsü olarak toplum hizmetine katılacak gençler deprem yangın ve sel riski barındıran ilimize bilinçli destek personeli olarak büyük katkı sağlayacaklar. Proje kapsamında yaklaşık 5 bin civarında mesleki eğitime genel lise öğrencisi de Kızılay ve Afet uzmanları tarafından afet bilinci semineri yoluyla farkındalık kazanmış olacak. Proje kapsamında Dünya Afet Günü dolayısıyla 13 Ekim’de tatbikatlar gerçekleştiren öğrenciler 1-7 Mart 2022 tarihleri arasında da aldıkları eğitimlerle birlikte deprem haftası da tatbikatlara katılacaklar” dedi ve Ahmet Şirin konuşmasının sonunda, projenin gerçekleşmesinde büyük destek, katkı ve emeği olan İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüze, ilimiz Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğümüze, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze ve Kastamonu Kızılay Başkanlığı başta olmak üzere tüm emeği ve katkısı geçenlere de derneğimiz adına çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Toplantıya katılan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yavuz Selim Şimşek ve İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Şefi Pınar Başbilen, KİMDER Başkanı Kamil Öz, KİMDER Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Salcı ve Ahmet Uzunhüseyinoğlu ile Danışman Nadir Sarıbekiroğlu da proje hakkında konuşma yaptılar ve projenin yapımında emeği olanlara teşekkür ederek kutladılar. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER