Müzik indir

20 Ocak 2021 Çarşamba

MHP, ittifaka sadık

Kılıçdaroğlu, Kastamonu basınının taleplerini dillendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde TBMM’deki makamında ağırladığı Kastamonu yerel basının taleplerini TELE1, Halk TV ve KRT TV’nin ortak yayınında gündeme getirdi

12 Ocak 2021 Salı 10:36
Kılıçdaroğlu, Kastamonu basınının taleplerini dillendirdi
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde TBMM’deki makamında ağırladığı Kastamonu yerel basının taleplerini TELE1, Halk TV ve KRT TV’nin ortak yayınında gündeme getirdi.

Özellikle orman satış ihale ilanlarının gazetelerde yayınlanması noktasında kendisine gelen talebin takipçisi olacaklarını ziyarette dile getiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu doğrultuda CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı aracılığıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi hazırlattı.

Yayında Gazeteci Mehmet Yılmaz, Gazeteci Kadri Gürsel ve Gazeteci Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Yerel medya belediye yönetimlerinin bizde olduğu şehirlerde, ilçelerde rahatlıkla yayınlarını yapıyor. ‘Neden böyle bir yayın yaptın?’,‘Ben seni bu yüzden cezalandıracağım’ gibi bir düşünce asla yok. Yerel medyanın yaşadığı sorunlar çok daha fazla. Belediyeler özellikle yerel medya üzerinde baskı kurabiliyorlar. Resmi ilan yayınlarıyla ilgili problemler var. Geçen gün Kastamonu’dan bir grup gazeteci arkadaşımız geldi. Arkadaşlarımız Orman Genel Müdürlüğü’nün ilanlarının artık yayınlanmaması nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları bizlerle paylaştı. Orman envali satış ihalelerinin ilanlarının en azından yerel gazetelerde yayınlanmasını arzu ediyorlar. Böylece yerel medyanın biraz daha rahat yaşayabileceğini ifade ediyorlar. Televizyonları olanlarda ciddi sorunlarla karşı karşıyalar. Hem yerel, hem yaygın medya için objektif kurallar getirip devletin bu objektif kurallar içinde onlara destek vermesi lazım. Basın İlan Kurumu’nun oluşturulma gerekçesi bu aslında. Kamu ilanlarının objektif bir şekilde duyurulması ve basına aktarılmasıdır. Bunlar yapılabilir. Biz yerel medya çalışanlarımızla birkaç kez bir araya geldik. Onların sorunlarını dinledik ve bu toplantılarda çözüm önerilerimizi kendileriyle paylaştık.'' (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV