KILIÇDAROĞLU, 10 ARALIK’TA KASTAMONU’YA GELMEYİ PLANLIYOR

Kastamonu’ya gelerek iki gün boyunca çalışma yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, parti binasında değerlendirme toplantısı yaptı.

 KILIÇDAROĞLU, 10 ARALIK’TA KASTAMONU’YA GELMEYİ PLANLIYOR
banner72

 


Kastamonu’ya gelerek iki gün boyunca çalışma yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, parti binasında değerlendirme toplantısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, bölgedeki siyasi iklim ve önümüzdeki dönemde halkın siyasi eğilimlerinin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesi amacıyla çalışma ve değerlendirme yapmak üzere Kastamonu’ya gelen CHP’li milletvekilleri Kastamonu’daki izlenimlerini paylaştı.

ERBİLGİN: ZİYARETLERDE BULUNDUK

Değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, milletvekillerinin iki günlük çalışmasının çok verimli geçtiğini söyledi. Erbilgin, “Kastamonu’nun sorunlarına vakıf olmak, partimizin eksiklerini tespit etmek adına bu ziyaretlerde bulunduk. İlk gün Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret Borsası, Köy Kooperatifleri Birliği, Şeker İş Sendikası, Memur Sen, Türkiye Kamu Sen, ikinci gün ise Türkiye Harp Malulü Gaziler Derneği, Kastamonu Barosu, özel işletmeler, Gıda Maddeleri Odası, Muhtarlar Derneği ve basın yayın kuruluşlarını ziyaret ettik” dedi.

GÖKER: KASTAMONU’DA CİDDİ BİR MUHALEFET EKSİKLİĞİ BULUNUYOR

Burdur Milletvekili Mehmet Göker, iki günlük ziyareti değerlendir. Göker, “Genel başkanımızın emirleri doğrultusunda iki gün boyunca Kastamonu’daydık. Bu ziyaretlerimizde öncelikli olarak gördüğümüz, Kastamonu’da ciddi bir muhalefet eksikliği bulunuyor. Bu eksiklik neticesinde ise insanların konuşmaya hasret kaldığı, bunu da Milletvekilimiz Hasan Baltacı’nın çok iyi değerlendirerek, konuşamayan, sorunlarını dile getiremeyen kesimlerin sesi olmayı çok iyi başardığını öncelikle tespit ettik. Bunu görmekten de son derece memnun olduk. İki gün boyunca parti örgütünün bizle birlikte çok iyi çalışması bizi memnun kılmıştır.

“SORUNLAR HEMEN HEMEN AYNI”

Bizim yaptığımız görüşmelerde sorunlar hemen hemen aynı. Ekonomik girdilerdeki yükseklik, işsizlik ve insanların adaletsiz bir toplum içerisinde olmaları ve buna karşılık söyleyecekleri sözü olmalarına rağmen, kendilerini ifade edebilecekleri mecra bulamayışları, bulsalar bile bunun gerek iktidar milletvekilleri, gerekse de iktidar yandaşları tarafından ciddi anlamda siyaseten baskı unsuru olarak geri döndüğünü de tespit ettik” dedi.

“KASTAMONU’DAN ÇOK MEMNUN AYRILIYORUZ”

Kastamonu’da kendilerine gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu ayrıldıklarını belirten Göker, “Hükümetin dış politikadaki yanlışları ve beceriksizlikten ve liyakat eksikliğinden kaynaklanan ekonomi anlayışı bu durumları ortaya çıkarmaktadır. Saatte 2 milyon dolar faiz ödenen bir ülkede gelmiş olunan ekonomik durum bu. İşveren, bu girdi maliyetlerinde istihdam sağlayamadığından ve mecburen işçi çıkardığından; çalışan işçi ise emeğinin karşılığını alamayıp, hayat pahalılığından, normal standartlarda yaşantı sürdüremeyişinden muzdarip. Türkiye bir an önce bu muzdarip, düzensiz ve liyakatsiz sistemden kurtulmalı ve ehil ellerde Cumhuriyet Halk Partisi’ne teslim edilmelidir. Her ne kadar toplantılarımızda insanlar bunu parti olarak dile getirmeseler de bize gösterdikleri teveccüh neticesinde biz Kastamonu’dan çok memnun ayrılıyoruz. Kastamonu’da Cumhuriyet Halk Partisi, il başkanıyla, milletvekiliyle, saha çalışmalarındaki örgütüyle ciddi anlamda iyi işler yapmakta. Vatandaş nezdinde bu durumun bizzat yüzümüze ifade edilmiş olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Bundan sonraki süreç içerisinde, birebirde tespit etmiş olduğumuz sorunları bir rapor halinde hazırlayarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na arz edeceğiz. Genel başkanımız eğer programı uyarsa İlk Türk Kadın Mitingi’nin 100. Yıl programına katılmak üzere 10 Aralık’ta Kastamonu’ya gelmeyi planlıyor. Biz ayrıca il başkanımıza ve milletvekilimiz Hasan Baltacı kardeşimize bundan sonraki süreçte elimizden gelen katkıyı sunacağız” açıklamasında bulundu.

“KASTAMONU KİMLİĞİNİ KAYBETMEMİŞ ENDER ŞEHİRLERİMİZDEN” Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Kastamonu’nun çok şirin olduğunu belirti. Göker, “Kastamonu insanlığını kaybetmemiş bir şehir. Para her zaman kazanılır, önemli olan ahlaktır. Kastamonu bu anlamda kimliğini kaybetmemiş ender şehirlerimizden birisi. Bu görüntü bizleri gerçekten çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

ÇELEBİ: KASTAMONU POZİTİF BİR AYRIMCILIK BEKLİYOR

CHP Parti Meclisi üyesi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, şunları belirtti: “Kastamonu aslında ihmal edilmiş. Nasıl olsa 2-3 milletvekili çıkarırız diyerek ihmal edilmiş. Elindeki değerleri hep başkasına kaptırmış. Son dönemde ise Kastamonu’da milletvekilimiz Hasan Baltacı ve il başkanımız Hikmet Erbilgin nezdinde il örgütümüz, ufak dokunuşlarla insanların isteklerini açığa çıkarmışlar. İl örgütünün Kastamonu’ya hakim olduğunu gördük. Yöreye dayalı bir siyaset belirlemek üzere buraya geldik. Genel başkanımız da bizim hazırlayacağımız bu rapora bakacak ve buraya özel bir çalışma yürütecektir. Kastamonu pozitif bir ayrımcılık bekliyor, aslında hakkını almak istiyor. Bunu da çok iyi gözlemledik.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER