banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Eylül 2019 Pazar

KGC’DEN ANADOLU AJANSI MUHABİRİ NİŞANCI İÇİN TAZİYE

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu, Mustafa Balcı başkanlığında önceki akşam İsmailbey Konağı’nda toplandı.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:44
KGC’DEN ANADOLU AJANSI MUHABİRİ NİŞANCI İÇİN TAZİYE
 

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu, Mustafa Balcı başkanlığında önceki akşam İsmailbey Konağı’nda toplandı.

Görev dağılımının yapıldığı toplantı öncesi KGC Başkanı Mustafa Balcı, 10 Mayıs’ta uçuruma düşerek kaybolan ve önceki akşam cansız bedenine ulaşılan Anadolu Ajansı (AA) Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı için ailesi ile Anadolu Ajansına başsağlığı diledi.

Balcı, yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı'nda 10 Mayıs'ta karla mücadele ve yol açma çalışmalarını takip ederken Derebaşı virajlarında uçuruma düşen AA muhabiri Nişancı'nın cansız bedenine ulaşılmasını üzüntüyle öğrendiklerini belirtti. 

Nişancı'nın görevi başında hayatını kaybettiğini vurgulayan Balcı, "Basın şehidimiz Abdulkadir Nişancı'ya Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenleri ile Anadolu Ajansı çalışanlarına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

KADIN KOMİTESİ KURULDU

Yönetim Kurulu, toplantıda önemli kararlarda aldı. Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti çatısı altında ‘Kadın Komitesi’ kurulmasını kararlaştıran yönetim kurulu, komitenin başına KGC Başkan Yardımcısı Tuğçe Yerdelen’i getirdi.

GAZETELER DİJİTAL ORTAMA AKTARILACAK

Öte yandan, Milli Mücadelenin Anadolu’daki basın bayraktarı olan Hüsnü Açıksöz tarafından çıkarılan Açıksöz Gazetesi başta olmak üzere ilimizde yayın yapan tüm yerel gazetelerin dijital ortama aktarılması için proje yapılması kararı alındı. Gerçekleştirilmesi planlanan proje ile geleceğe miras bırakmayı hedefleyen Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti, çalışmalara ise önümüzdeki günlerde başlayacak. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV