Kesiksiz ameliyat!

Egitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı çifti Opr. Dr. Hürrem Sultan Ataç Şentürk ve Metin Şentürk ile birlikte bir ilke imza attılar

Kesiksiz ameliyat!

Egitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı çifti Opr. Dr. Hürrem Sultan Ataç Şentürk ve Metin Şentürk ile birlikte bir ilke imza attılar.Rahim rahatsızlığı yaşayan 51 yaşındaki S.Yılmaz isimli hastaya V- Notes tekniği ile doğal yoldan laparoskopi  kullanılarak başarılı bir rahim ameliyatı gerçekleştirdiler.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı çift tarafından ilimizde ilk kez v- Notes tekniği ile  51 yaşındaki bir hastaya rahim ameliyatı yapıldı. Başarılı ameliyatı yapan Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Hürrem Sultan Ataç Şentürk ve  Op. Dr. Metin Şentürk çifti yaptıkları rahim ameliyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Doktorlar, operasyonun ardından yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi; “Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ileri merkezleri  aratmayacak tıbbi ve cerrahi donanıma sahip çok güçlü bir hastane. Bu güçlü hastanede meslektaşlarımızla birlikte   ilkler imza atmanın heyecanını yaşıyoruz. Kadın Doğum Ünitesi olarak biz de yeni bir teknik olan v-NOTES tekniği ile doğalyoldan laparoskopi cerrahi ile rahim alma ameliyatını Kastamonu'da bir ilk olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Kastamonu'da  ilk kez  v-NOTES teknigi ile doğal yoldan laparoskopi cerrahi yaparak 51 yaşında S. Yılmaz isimli hastamızın rahim alınma ameliyatını başarıyla gerçekleştirdik. Yeni gelişmekte olan v-NOTES tekniği ile yapılan ameliyat sonrası, vücutta hiçbir kesi ve yara izi olmadan, ameliyatları gerçekleştirilebiliyoruz. Bu yeni teknik sayesinde hastalarımız çok daha konforlu rahat olurken, karnında hiçbir yara izi olmadan 3 gün içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönüyorlar.'' (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER