banner29
24 Mart 2019 Pazar

Kent Tarihi Müzesi proje çalışmaları devam ediyor

Kastamonu Valilik binasında yapımı devam eden Kent Tarihi Müzesi projesi çalışmalarını değerlendirme toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında yapıldı. Proje çalışmaları hakkında bilgi alışverişi ve önerilere yer verilen toplantıya İl Özel İdare Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan ile yetkili personel, Kent Tarihi Müzesi Sorumlusu Murat Karasalihoğlu, mimarlar ve müze bilimciler katıldı.

29 Mart 2018 Perşembe 14:05
Kent Tarihi Müzesi proje  çalışmaları devam ediyor


   Kastamonu Valilik binasında yapımı devam eden Kent Tarihi Müzesi projesi çalışmalarını değerlendirme toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında yapıldı.
Proje çalışmaları hakkında bilgi alışverişi ve önerilere yer verilen toplantıya İl Özel İdare Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan ile yetkili personel, Kent Tarihi Müzesi Sorumlusu Murat Karasalihoğlu, mimarlar ve müze bilimciler katıldı.
Kent Tarihi Müzesi’nde tarih, doğa, inanç ve kış turizm şehri Kastamonu’nun özelliklerini yansıtan görsellere yer verilerek, dikkat çekebilecek unsurların ön plana çıkartılması gerektiğini belirten Vali Yaşar Karadeniz, yetkililere çalışmaların bu yönde yapılması talimatını verdi.
Proje yapımcıları ve yetkililer, zengin tarihe sahip Kastamonu’nun çarpıcı unsurlarının ön plana çıkartılarak dünya standartlarında bir Kent Müzesi olarak planlandığını, çalışmalarını bu doğrultuda yürüteceklerini ifade ettiler.
Toplantıda ayrıca, müzede tarihi bilgi ve belge merkezinin daha da zenginleştirilmesi, fotoğraf koleksiyonlarından yararlanılması, gazete arşiv haberleri, geçmişten günümüze kadar gelen çeşitli tarihi canlandırma ve görsellerin sergilenmesi konularına ağırlık verilmesi gerektiği konuları görüşüldü. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV