Kent Kart’ta 2. aşama hazırlığı

Kastamonu Belediyesi tarafından 8 Ekim itibariyle şehiriçi toplu ulaşımda hizmete sunulan Kent Kart sisteminde yeni bir aşamaya geçiliyor.

Kent Kart’ta 2. aşama hazırlığı
banner72

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan uygulama sonrasında 1 Aralık 2021 itibariyle şehir içi taşımacılığında nakit binişler kaldırılacak. Toplu ulaşımda para kullanımının kalkmasıyla beraber, binişler sadece Kent Kart üzerinden yapılacak.

1 Aralık itibariyle planlanan çalışma nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması amacıyla şehrin belirli bölgelerine Kent Kart satış ve dolum ATM’leri kurulacak. İlk etapta Cumhuriyet Meydanı ve Kastamonu Belediyesi Kuzeykent Ek Hizmet Binası çevresinde kurulacak ATM’lerin sayısı zamanla arttırılacak. Vatandaşların şehir içi ulaşımdan mahrum kalmaması amacıyla, kredi kartı ve telefonların NFC özellikleriyle de bu hizmetten yararlanılabilecek.

HES kodu entegrasyonu için de izinler tamamlanırken, yüklenici firma tarafından oluşturulacak web sitesiyle vatandaşlar kimlik bilgileri, kart bilgileri ve HES kodlarını entegre ederek güvenle seyahat edebilecek. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER