'Kendinden olmayana aş yok diyor'

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkarma konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme getirdi

'Kendinden olmayana aş yok diyor'

 

'Kendinden olmayana aş yok diyor'

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkarma konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme getirdi.Önceki dönem MHP İl Başkanı tarafından da Kastamonu kamuoyuna taşınan konuyla ilgili TBMM’de söz alan Milletvekili Baltacı, CHP’li belediyeleri işçileri işten çıkarmakla suçlayan AK Parti’nin kendi belediyelerinde kendinden olmayan işçilerin ekmeğiyle oynadığını iddia ederken, MHP’nin de üyesi olan işçilere yönelik haksızlığa karşı tutumunu eleştirdi.

“AKP KENDİNDEN OLMAYANA İŞ AŞ YOK DİYOR”

TBMM’nin 27’nci birleşiminde söz alan Baltacı, şunları kaydetti; “Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri, işçileri işten atmakla suçlayan AKP; kendinden olmayana iş aş yok diyor, kendi ittifak ortağının üyelerini bile kapı önüne koyuyor. Kastamonu İnebolu Belediyesi’nde büro işçisi olarak görev yaparken AKP’nin belediyeyi devralmasından sonra üç kez temizlik işlerine sürgün edilen Onur Salcı ki kendisi ülkü ocakları başkanlığı yapmıştır, düğününe 1 ay kala istifa etmek zorunda bırakılmıştır. Yine; kadrosu ‘su işleri arıtma operatörü (olan, iki çocuk okutan İbrahim Çakır, ki kendisi MHP ilçe yöneticisidir. Sürgün edildiği temizlik işlerine gitmediği gerekçesiyle hakkında tutanak tutulup işten atılmıştır. AKP zulme, MHP’de ittifak uğruna bu zulme sessiz kalmaya devam ediyor. Bilinsin istedim.”

“KASTAMONU’NUN HAK ETTİĞİ NOKTAYA ULAŞMASI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Göreve geldikleri günden bu yana siyasi ve ideolojik ayrım yapmadan emeğe ve emekçiye her zaman sahip çıktıklarını savunan Milletvekili Baltacı; “Ben Kastamonu’nun TBMM’deki temsilcilerinden biriyim. Millet İttifakı’nın oylarıyla seçildim evet ama AKP’li seçmeninde milletvekiliyim, MHP’li seçmeninde milletvekiliyim. İster AKP seçmeni olsun, ister MHP seçmeni olsun Kastamonu’da kim haksızlığa uğramışsa bu haksızlığa karşı durmak boynumuzun borcudur. Geçtiğimiz hafta Kastamonu Belediyemizin TYP sorununu gündeme getirdik. Çünkü belediye bizim belediyemiz. Bu kez de İnebolu’da ki MHP’li işçilerimizin karşı karşıya kaldıkları haksızlığı seslendirdik. Bir haksızlık gördüğümüzde hiçbir zaman siyasi, ideolojik ayrım yapmadan, emeğin ve emekçinin mücadelesine her zaman sahip çıktık, çıkacağız. Kastamonu’nun hak ettiği noktaya ulaşması için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER