banner29
24 Mart 2019 Pazar

Kazada dehşeti yaşayan acemi askerler, kaza anını anlattı Kazaya uykuda yakalandık ve etrafa savrulduk

Tosya ilçemizde TIR’a arkadan çarpan ve 2 kişinin öldüğü, 34'ü asker 40 kişinin yaralandığı otobüs kazasına uykuda yakalandığını söyleyen askerler, korku dolu anları anlattı.

02 Kasım 2018 Cuma 10:13
Kazada dehşeti yaşayan acemi askerler, kaza anını anlattı  Kazaya uykuda yakalandık ve etrafa savrulduk
 


Tosya ilçemizde TIR’a arkadan çarpan ve 2 kişinin öldüğü, 34'ü asker 40 kişinin yaralandığı otobüs kazasına uykuda yakalandığını söyleyen askerler, korku dolu anları anlattı. 

“KAZAYA UYKUDA YAKALANDIK VE ETRAFA SAVRULDUK” 


Tokat’taki birliğine gitmek için otobüste olduğunu anlatan acemi er, kazaya uykuda yakalandıklarını söyleyerek, “Otobüste uyuyordum, saat 06.00-06.30 arasındaydı galiba, bir ses duydum, baya gürültülü bir sesti. Bir ses koptu ve savrulmaya başladık. Herkes hep bir ağızdan bağırmaya başladı. Baktığımda önümüzde bir TIR vardı. Neredeyse TIR’ın üzerinde duruyorduk. Şoför ile muavini gördüm, baya kötü bir durumdaydılar. Birkaç kişi de yerlerde yatıyordu. Bende olayın etkisiyle dona kaldım, hiçbir şey yapamadım. Sonra dışarı çıktım ve ambulansların gelmesini bekledik. Otobüstekilerin hepsi de askerdi, birkaç tane sivil vatandaş vardı. Ben, Tokat’a askere gidiyordum. Diğerleri de benim gibi askere gidiyordu” dedi. 


“HERKES BAĞIRIP, ÇAĞIRIYORDU, KAPIYI AÇMAYA ÇALIŞTIK”


İstanbul’dan Tokat’a yolculuk yapan diğer bir yolcu ise, “Biranda güm diye bir ses geldi. Herkes bağırıp, çağırıyordu, kapıyı açmaya çalıştık. Tekmeyi vurup kapıyı açtık, ondan sonra herkes dışarıya çıkmaya çalıştı. Durumu biraz daha iyi olanlar, yaralı olanları otobüsten dışarıya çıkardı. Ondan sonra ambulanslar geldi, trafik polisleri geldi, itfaiyeler geldi. Şükürler olsun askerlerimizde bir şey yok ama muavin ile otobüs şoförü hayatını kaybetti. Üzgünüz” diye konuştu. 

Öte yandan kazada yaralananların isimleri ise şöyle: “Ersoy Geçer, İsmail Can, Ali Gündük, Mertcan Koz, Nihat Kılıç, Mehmet Ali Ulaca, Ali Gövce, Ferdi Aygün, İbrahim Özdemir, Ercan Baran Bay, Abdulmecit Özcan, Burak Zeytun, Onur Havakara, Hakkı Yusuf Korkmaz, Hüsmen Akman, Mehmet Ali Gebeş, Recep Artuç, Berkay Altmış, Mehmet Gölet, Yusuf Arda, Necmettin Kartal, Abdullah Cankur, Yunus Emre Çelik, Harun Algan, Ahmet Özgün, Hamit Kolasalı, Ümit Yılmaz, Ahmet Yavuz, Seyithan Buzkartaca, Mustafa Şengül, Canberk Karalar, Serhat Vodina, Evren Kara, Yasin Koz, Ferhat Çoban, Yusuf Emre Geçer, Metin Koz, Burak Kaan Demir, Alpay Karalar, Yusuf Taş.”
(iha)

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV