Kayın tohumları toprakla buluştu

Azdavay ilçemizde Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve Azdavay Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile kayın tohumu ekim şöleni yapıldı.

Kayın tohumları  toprakla buluştu

 

Azdavay ilçemizde Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve Azdavay Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile kayın tohumu ekim şöleni yapıldı.
Göktaş Köyü’nde yapılan etkinlikte 37 hektar alana bin ton kayın tohumu ekildi.
Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, doğal gençleştirme yöntemi olarak tohum ekimi yapıldığını belirtti.
Kayın ormanlarının 40 yaşına geldiklerinde bakımlarının yapıldığına işaret eden Özgür, “120 yaşına geldiklerinde ise fidan dikme yerine tohum saçarak doğal yollardan gençleştirme yapıyoruz. Bu amaçla hazırlanmış sahamıza kar yağmadan tohumlarımızı ekiyoruz, inşallah ilkbahara fidanlarımız çıkacak” ifadelerini kullandı. 
Tohumlama yapılacak sahanın yaklaşık 37 hektar olduğunu ifade eden Azdavay Orman İşletme Müdürü Ahmet Nezir bir ton tohum ekileceğini söyledi.
Konuşmaların ardından, Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Özbek, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, ilçe orman işletme müdürleri ve Azdavay Orman İşletme Müdürlüğü personelinin katıldığı şölende kayın tohumları toprakla buluşturuldu. 
 (aa)
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER