banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

KATAR: HER TÜRLÜ PROJEDE SÖZ SAHİBİ OLMAK GÖREVİMİZ

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD)’nin ilk kongresi Katar Plaza’da yapıldı. KASİAD’ın Kastamonu kurucu Şube Başkanı Ahmet Katar, güven tazeleyerek yeniden başkan seçilirken, Kastamonu’nun sesini her platformda duyuracağını belirtti.

Aciksoz Haber -->
31 Ağustos 2018 Cuma 10:04
KATAR: HER TÜRLÜ PROJEDE SÖZ SAHİBİ OLMAK GÖREVİMİZ
 

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD)’nin ilk kongresi Katar Plaza’da yapıldı. KASİAD’ın Kastamonu kurucu Şube Başkanı Ahmet Katar, güven tazeleyerek yeniden başkan seçilirken, Kastamonu’nun sesini her platformda duyuracağını belirtti.

ÖZKAN: İSTANBUL’DA KASİAD MARKA OLDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede ilk konuşmayı Divan Başkanı KASİAD Genel Başkan Yardımcısı Fikret Özkan yaptı. 1994 yılında İstanbul merkezli kurulan derneğin 2011 yılında işadamı Ayhan Aslan başkanlığından sonra ivme kazandığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Fikret Özkan, “Genel Başkanımız Ayhan Aslan’ın görevlendirilmesi üzerine toplantıya katıldım. 2 yıl üst üste sanayi fuarı yaptık. Sivil toplum örgütlenmede Kastamonu ipi göğüslüyor. Sanayi ve iş adamları derneğinde de Kastamonu’nun başarıları var. Demir ve çelik sanayisinde Türkiye’nin önderleri KASİAD içindedir. Memleketinden İstanbul’a göç etmiş ve Türkiye ekonomisine katkıları olan değerli insanlar KASİAD’ın içindedir. KASİAD ilerleyecektir. İstanbul’da KASİAD marka oldu. Özellikle Türk sanayisinde marka olan KASİAD, önümüzdeki dönemde siyasete de damgayı vuracaktır. Dünya lobiler ve STK’lar üzerinden yürüyor. Amerika’yı lobiler yönetiyor. Türkiye’yi de lobiler yönetiyor. Daha çok Karadeniz lobileri var. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu lobileri var. Ancak Türkiye ekonomisine yön veren insanların lobileri yok. Batı Karadeniz başta olmak üzere diğer vilayetlere de yayılarak şube açacağız. İnşallah hedefimizi gerçekleştireceğiz. Yurt dışı başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde şubeleşmeyi amaçlıyoruz” dedi.

KATAR: HER TÜRLÜ PROJEDE SÖZ SAHİBİ OLMAK GÖREVİMİZ

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Şube Başkanı Ahmet Katar ise, yaptığı konuşmada: “Derneğimiz üyelerinin sermaye gücü Türkiye’nin GSMH’sının yaklaşık yüzde 20’sidir. KASİAD Kastamonu Şubesi, memleket meselelerinde toplumsal görev bilincine sahip bir anlayışla iyi bir çözüm ortağı olmak amacıyla ortaya çıkmıştır. İlimizin sorunlarının ortak akıl ve güçlü iletişim kanalları ile değerlendirilerek sosyal, ticari, ekonomik ve girişimcilik alanlarında var olan kapasiteyi artırmak bizim en önemli misyonumuzdur. Kastamonu’nun bilinme katsayısının yükseltilmesi, bölge iller içinde ve ülkemizde ortaya çıkacak her türlü projede söz sahibi olunması asli görevlerimiz arasındadır. İş adamları toplumun gelişiminde ve yönlendirilmesinde öncü konumundaki kişilerdir. Toplumsal sorunların resmi makamlarla iş birliği içinde çözüme kavuşturulmasında iş adamlarının rolü çok büyüktür. Sahip olunan etki alanının kurumlar nezdinde ortaya çıkarılması, yaratılan sinerjinin ilimizin menfaatleri noktasında kullanılması KASİAD Kastamonu Şubemizin öncelikli hedefidir” diye konuştu.

“5 BAŞLIK ALTINDA ÇALIŞMA YAPILACAK”

Ulaşım, sanayi, turizm, tarım, hayvancılık ve iletişim olmak üzere 5 başlık altında çalışacaklarını ifade eden Katar, “Bu başlıkların her biri hakkındaki düşüncelerimizi ve çözüm önerilerimizi kamuoyu ile her platformda paylaşacağız. Sanayi faaliyetlerinin yürütülmesinde lojistik imkanlar çok önemli. Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin açılması Kastamonu için ulaşım alanında atılmış tarihi bir adımdır. Bu konuda emek veren herkese şükranlarımızı sunmak bizim için bir borçtur. Aynı şekilde bu yolun devamı niteliğinde olan İnebolu yolunun da azami gayretle tamamlanarak sonuca ulaştırılması, İnebolu Limanı ile Ankara yolu bağlantısının sağlanması da bir o kadar önemlidir. Ulaşım noktasında üzerinde durmak istediğim en önemli husus havalimanımızdaki uçuş seferleridir. Bildiğiniz üzere şu an Kastamonu Havalimanından kalkan uçaklar İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarına inmektedir. Atatürk Havalimanı, tamamlandıktan sonra ise İstanbul 3. Havalimanı, ülkemizin dünyaya açılan kapısı konumundadır. Dolayısıyla Kastamonu için de Türkiye ve dünyaya açılan kapı Atatürk Havalimanıdır. Havayolunu tercih eden yolcuların Atatürk Havalimanı yoluyla İstanbul’a ulaşımlarının kolaylaştırılması gerekmektedir. İlaveten İstanbul aktarmalı uçuşlarda bekleme sürelerinin azaltılması, Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerine Atatürk Havalimanı aktarmalı ulaşmalarının sağlanması daha makul bir çözümdür. Talebimiz Kastamonu içindir. Biliyoruz ki birlikte mücadele ettiğimiz müddetçe ulaşamayacağımız hiçbir hedef yoktur” şeklinde konuştu.

BABA OCAĞINA DÖNÜŞ PROJESİ

“Ele alınması gereken bir diğer önemli husus Kastamonu sanayisidir” diyerek konuşmasını sürdüren Katar, “Bizim bu noktada en önemli projemiz ‘Baba Ocağına Dönüş’ projesidir. Dayanağımız İstanbul’da bulunan sanayici ve iş adamı hemşerilerimizdir. Bir ayağımız İstanbul’dadır. Artık dilek ve temennilerden öte geçerek icraata dönük hamlelerle memleketimizi kalkındırmamız gerekmektedir. Kastamonu’da ve İstanbul’da ikamet eden tüm Kastamonulu iş adamlarımıza bu konuda büyük görev düştüğünü ifade etmek isterim. Gelin bu sese hep beraber kulak verelim, yatırımlarımızı baba ocağımızda faaliyete geçirelim. Bizim üzerinde önemle durduğumuz ve ilimiz ekonomisinin lokomotiflerinden biri olacağına inandığımız turizm sektörü de gündeme alınması gereken bir diğer konu başlığıdır. Kastamonu, turizmin her alanında var olması gereken bir ildir. Kış turizmi, deniz turizmi, kültür turizmi, doğa turizmi, inanç turizmi ilimizde gerekli alt yapıya sahip alanlardır. Külliye ve camilerimiz, anıt ve müzelerimiz, milli parklarımız, arkeolojik kazı çalışmalarımız Kastamonu turizminin önemli yapı taşlarıdır. Dört mevsim turizmin yaşanabildiği ender illerden olan Kastamonu’ya daha fazla yerli ve yabancı turist çekebilmek için ilimize düzenlenen tur sayılarının artması şarttır. Elbette bunun için profesyonel reklam çalışmaları yapılmalı, Kastamonu markası ülke genelinde cazip hale getirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Ahmet Katar’ın başkanlığındaki yönetim kurulu; Enüs Koç, Dr. Sinan Altıkulaç, Atıf Yılmaz, Mehmet Pehlivan, Dt. Enis Nuhoğlu, Necdet Topkara’dan oluştu. Yönetim Kurulu’nun yedek listesinde ise; İsmail Fatih Karaahmet, Önder Katar, Özgür Tamer, Furkan Kesercioğlu, Mahir Ünal ve Zafer Öksizoğlu yer aldı. Denetim Kurulu asilde; Ali Sakallıoğlu, İlhan Uzun ve Sami Savukçam olurken, yedekte ise Esat Söylemez, Davut Zekeriya Baş ve Vedat Güneri yer aldı. Onur Kurulu ise Doc. Dr. Burhan Baltacı, Turgay Delaloğlu ve Mustafa Erkan Yılmaz’dan oluştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV