‘Kastamonu’yu kendirde daha öne çıkarmalıyız’

KASİAD ŞUBESİ’NİN EYLÜL TOPLANTISI OSB’DE YAPILDI

‘Kastamonu’yu kendirde daha öne çıkarmalıyız’

KASTAMONU Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi, Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Kastamonu OSB’de faaliyet gösteren Sepetçioğlu Süt Ürünleri Tesisi sahibi Ali ve Ayhan Sakallıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıda, gündem maddeleri ele alındı, Kastamonu gündemindeki konular üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

KATAR: “KENEVİRİN BAŞKENTİ KASTAMONU OLMALI”

Kastamonu gündemindeki kendir yatırımı ile ilgili dernek üyelerini bilgilendiren KASİAD Kastamonu Şubesi Ahmet Katar; “Ekolojik dengeyi ayakta tutan, binlerce yan sanayi ürünü elde edilebilen çevre dostu mucizevi bitkiye Kastamonu olarak sahip çıkmalıyız. Tarım hammaddesinin olmadığı yerde tarımsal sanayi gelişmez. Bu bakımdan ilk önce üretmeye başlayarak, tarım sanayisinin önünü açmalıyız. Kendir ile alakalı olarak Kastamonu’yu daha çok ön plana çıkarmamız gerekiyor. Her daim söyledik yine söylüyoruz; kenevirin başkenti Kastamonu olmalıdır” dedi.

Toplantıda ayrıca KASİAD Vakfı tarafından afet bölgesine yapılan yardımlar ve KASİAD Vakfı’nın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER