08 Ağustos 2020 Cumartesi

Kastamonu’ya muhteşem tanıtım

12. Travel Turkey İzmir Fuarında Kastamonu en iyi şekilde tanıtıldı.

15 Aralık 2018 Cumartesi 10:40
Kastamonu’ya muhteşem tanıtım


 

12. Travel Turkey İzmir Fuarında Kastamonu en iyi şekilde tanıtıldı.

Ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getiren ‘12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’ yoğun bir ilgiyle sona erdi. 

Fuara katılanlar turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtma fırsatı yakaladı. Ayrıca bu yıl A Holü’nde fuarla eşzamanlı Gastronomi Turizmi Kongresi de dördüncü kez düzenlendi.

Kastamonu standı yaptığı tanıtımlarla fuara damgasını vururken, A holünde Gastronomi, B holünde ise ilimiz kültür ve turizm değerleri olmak üzere iki stantla tanıtım yaptı.

Fuar da Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Ticaret Sanayi Odası, Taşköprü Belediyesi, İnebolu Belediyesi, Kastamonu Valiliği Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat  Merkezi, Ferko Ilgaz Mountain Resort, İksir Resort Town, Tatilya Resort Hotel, Uğurlu  Konakları, Amorium  Hotel, Kastamonu Sarı Konak Kadınlar Kooperatifi, Siyez Evi, Dereköy Siyez Ürünleri katılım sağladı.

KASTAMONU ŞAPKA MÜZESİNE ÖZEL İLGİ

Etkinliklere renk katan Kastamonu Şapka Müzesi görselleri ve  fotoğraf çekimi ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Açılış günü İnebolu Heyyamola Ekibi stantta ve fuaye alanında gösterileri ile izleyicilerin beğenisini kazandı. Taşköprü Belediyesi sarımsak güzeli ve sarımsak dağıtımıyla  ilgi çekti. Fuarın 2. günü Kastamonu standında Ferko Ilgaz Mountain Resort Hotel’in vermiş olduğu kokteyle turizm sektöründen konuklar davet edildi.

Kadın kooperatifi  taş baskı ve kumaş boyama çalışması yaptı. Gastronomi standında da bir çok Kastamonu’nun yöresel yiyecekleri; ekşili pilav, taş kadayıf, cevizli çörek, eğşi, siyez ekmeği, siyez kurabiyesi, yöresel marmelat ve reçeller ile Kastamonu helvası ikram edildi.

‘Gastronomi turizminde yerel mutfakların yeri’ paneline konuşmacı olarak katılan Gülsen Kırbaş, Kastamonu sunumu ile ‘Kastronomi'yi anlattı.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV