Kastamonu’ya 18 hakim ve savcı atandı

HAKİMLER VE CUMHURİYET SAVCILARI KURA KARARNAMESİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kastamonu’ya 18 hakim ve savcı atandı

ADLİ yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları ile idari yargı hakimlerine ilişkin kura kararnamesi sonuçları açıklandı. Bu kapsamda Kastamonu'ya 9 hakim ve 9 cumhuriyet savcısı ataması yapıldı.

Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından mesleğe kabul edilen adli yargı hakim ve cumhuriyet savcıları ile idari yargı hakimlerinin kura töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Kastamonu'ya 9 hakim ve 9 cumhuriyet savcısı ataması yapıldı.

Kastamonu merkez ilçeye Cumhuriyet Savcısı Ferhat Kara, Fatih Can Karaca, İbrahim Karahan ile Hakim Rahime Ayverdi atandı. Devrekani ilçesine ise Cumhuriyet Savcısı Ünzile Yılmaz, Hakimler Rabia Sevindik ve Yeşim Kübra Altuntaş; Azdavay’a Cumhuriyet Savcısı Muhammed Lekesiz ile Hakim Esmanur Yılmaz; Taşköprü’ye Hakim Çağla Yaşar; İnebolu’ya Cumhuriyet Savcıları Mustafa Aydın, Ayşe Şeyma Yetkin, Murat Bayazit ile Hakim Davut Yavuz; Küre’ye Cumhuriyet Savcısı Damla Tufan ile Hakimler Ayfer Şık ve Gizem Nur Gümüş atanırken; Cide’ye de Hakim Doğanay Akçay atandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER