Kastamonu’nun Türk dünyasını en iyi şekilde temsil edeceğini belirten Vali Karadeniz iNANIYORUM

2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Adaylığı Koordinasyon Toplantısı Kastamonu Valiliğinde Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Kastamonu’nun Türk dünyasını en iyi şekilde temsil edeceğini belirten Vali Karadeniz  iNANIYORUM

 

2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Adaylığı Koordinasyon Toplantısı Kastamonu Valiliğinde Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya, Vali Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ve KATSO temsilcileri katıldı.
Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanın önemine değinen Vali Yaşar Karadeniz; “Yaptığımız Türk Dünyası Başkenti adaylığına ilimiz Türkiye’nin adayı olarak ilan edilecek ve bunla ilgili bizden hazırlık yapmamız istendi. Geçtiğimiz  Salı günü Ankara’da bir toplantı yapıldı. Bu toplantı da yapmamız gereken hazırlıklar konusunda bizlere bilgi verildi. Bugün burada bu hazırlıkların startını verip kısa sürede sonuçlandırmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi. Vali Karadeniz, Kastamonu’nun tarihi, dini ve kültürel yapısının Türk Dünyası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi. 2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Adaylığı Koordinasyon Toplantısı’nda Kastamonu’da turizm anlamın da neler yapılabilir, nereye gidebiliriz konuları görüşülerek toplantıda bir yol haritası belirlendi ve konular madde madde görüşüldü. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER