Kastamonu’nun Fahri hemşehrisi Kırım Tatar halkının lideri KIRIMOĞLU MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Kastamonu’nun fahri hemşehrisi Kırım Tatar halkının lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna’da yapılan parlamento seçimlerinde milletvekili seçildi.

 Kastamonu’nun Fahri hemşehrisi Kırım Tatar halkının lideri  KIRIMOĞLU MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ
banner72

 

Kastamonu’nun fahri hemşehrisi Kırım Tatar halkının lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna’da yapılan parlamento seçimlerinde milletvekili seçildi.

Ukrayna'da gerçekleşen milletvekili seçimlerinde farklı partilerden milletvekili adayı olan Kırım Tatarları da Ukrayna Merkez Seçim Komisyonun açıkladığı sonuçlara göre parlamentoya giriyor.

Mevcut oy oranlarına göre, eski Devlet Başkanı Poroşenko'nun partisi Avrupa Dayanışması'ndan aday olan Kırım Tatar halkının lideri Kastamonuluların fahri hemşehrisi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz milletvekili seçildi.

Barajı geçen Ses Partisi'nden aday olan Kırımoğlu'nun danışmanı Rüstem Ümerov'un da milletvekili olma şansı devam ediyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, göreve geldikten hemen sonra 8. Dönem Ukrayna Parlamentosunu fesheden ve 21 Temmuz'da erken parlamento seçimi yapılmasını öngören kararname imzalamıştı.

Ukrayna Merkez Seçim Komisyonu, 21 Temmuz 2019’da düzenlenen Ukrayna Parlamento seçimleri için yurt dışındaki sandıklarda kullanılan oyların hepsini hesapladı.

Açıklanan verilere göre Ukrayna’nın eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun Avrupa Dayanışması Partisi yurt dışındaki sandıklarda en çok oy alan parti oldu. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER