KASTAMONU’NUN ‘EN’LERi SEÇiLECEK

Bütçe görüşmelerini Cuma günü bitirecek olan İl Genel Meclisi (İGM), dünkü oturumunda İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunu, köy yerleşik alan tespitini ve Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi Bakım Onarım Harcama kalemine 15 bin TL’lik ödeme aktarımını görüştü. Gündem maddelerinin ardından Vali Yaşar Karadeniz’den gelen yazı okundu. Yazıda 2017 yılının Kastamonu’daki enlerin seçileceği belirtilirken, İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, spor kategorisinde Kastamonu Belediyespor Bayanlar Hentbol Takımını önerdi.

KASTAMONU’NUN  ‘EN’LERi SEÇiLECEK

 

Bütçe görüşmelerini Cuma günü bitirecek olan İl Genel Meclisi (İGM), dünkü oturumunda İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunu, köy yerleşik alan tespitini ve Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi Bakım Onarım Harcama kalemine 15 bin TL’lik ödeme aktarımını görüştü. Gündem maddelerinin ardından Vali Yaşar Karadeniz’den gelen yazı okundu.  Yazıda 2017 yılının Kastamonu’daki enlerin seçileceği belirtilirken, İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, spor kategorisinde Kastamonu Belediyespor Bayanlar Hentbol Takımını önerdi. 
İGM’nin ilk iki gündem maddesinde Araç ilçesi, Samatlar Köyü sınırları içindeki parsele Akaryakıt, LPG Satış İstasyonu ve Dinlenme Tesisleri Hizmet Binası projesi için hazırlanan nazım imar planı teklifi oldu. İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından meclise sunulan rapor kabul edildi.  Gündemin diğer maddesinde ise İnebolu-Kastamonu karayoluna ilişkin İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan nazım imar planın teklifi görüşüldü. İmar ve Bayındırlık Komisyonun meclise sunduğu teklif meclis üyelerince kabul edildi. 
Meclis’te ayrıca bazı köylerin yerleşik alan tespit çalışmaları da onaylandı.

TOSYA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NE 15 BİN TL

Gündemin son maddesinde ise Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bina bakım ve onarım giderleri için, 2017 yılı il bütçesinin gayrimenkul büyük onarım giderleri kaleminden 15 bin TL’nin, Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi bakım onarım harcama kalemine aktarılması teklif edildi. Meclis üyeleri ilgili teklifi kabul etti. İGM’nin gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Vali Yaşar Karadeniz’den gelen yazı okundu. Yazıda, “2017 yılının son aylarına girdiğimiz zamanlarda başarılı çalışmaları teşvik etmek adına gayret ve emsallerine göre üstün başarı gösterenler arasında enler seçilecektir. Ülkemizin ekonomik, sosyal, sanatsal, kültürel, turizm ve sportif alanlarda tanıtımda başarılı çalışmalar ile ses getiren ve başarılı çalışmalara imza atan 2017 yılının Kastamonu’daki enleri seçilecektir. Kriterlere uygun olanlar tespit edilecek ve 15 Aralık 2017 tarihine kadar Valiliğimize bildirilecektir.”

KAYIKCI: HENTBOL TAKIMININ BAŞARISI TAKDİRE LAYIKTIR

Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Cumhuriyet Savcılığı, Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü, 19 ilçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanları, İçişleri Birimleri, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve mesleki kuruluşlara iletilen yazıyı değerlendiren İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, “Spor dalındaki Kastamonu Belediyespor Bayanlar Hentbol Takımının başarısı takdire layıktır. Kastamonu’da enleri kazanabilecek kadar önemli bir başarıdır. Avrupa’da Türkiye’mizi temsil ediyor. Hentbol takımımızın başarısı enlerimizin en başındadır” dedi. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER