Kastamonulu yetiştiriciler, Bursa Tarım Fuarı’na katıldı

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (KDSYB) üyeleri, tarım ve hayvancılık sektörlerinin liderlerini buluşturan Bursa 18'inci Uluslararası Tarım Fuarı'na katıldı.

Kastamonulu yetiştiriciler, Bursa Tarım Fuarı’na katıldı

5-9 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar Alanı'nda ulusal ve uluslararası çok sayıda firmayı bir araya getiren fuara katılan KDSYB Başkanı Bayram Pehlivan ve 40 birlik üyesi sektördeki yenilikleri görme ve test etme imkanı buldu.

Tarım ve hayvancılık sektöründeki yenilikleri görmek amacıyla üyeleriyle birlikte fuara katıldıklarını söyleyen Birlik Başkanı Pehlivan; “Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak 40 kadar yetiştiricimizle beraber tarım ve hayvancılık sektöründeki yenilik ve gelişmeleri yerinde izleyip, firmaların yeni ürün ve teknolojilerini tüketici olan yetiştiricilerimize tanıtmak ve yeni pazarlama ve satış kanalı bulmak için en önemli organizasyonlardan biri olan Bursa 18. Uluslararası Tarım Fuarı’na katılım sağladık” dedi.

“FUARLAR SEKTÖREL GELİŞMELERE KATKI SUNUYOR”

Fuarların sektörel gelişmelere katkı sunduğunun altını çizen Bayram Pehlivan, şunları kaydetti; “Ülkemizde tarım alanında önemli adımlar atılmaya davam ederken, sektörün tüm aktörlerini buluşturan tarım fuarları da bu gelişime büyük katkı sunuyor. Tarım sektörünün tüm paydaşları bu fuarlar yoluyla bilgi alışverişi, ticari alışveriş, işbirliği, pazar büyütme ve geleceğe yönelik ticari ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunabiliyor. Fuarlarda sunulan gerek bitkisel ve hayvansal üretimle ilgili çeşitler, gerekse makineler ziyaretçiler tarafından bilinçli bir şekilde incelenirse mutlaka verimliliğe yansıması olacaktır. Örneğin çiftçimizin tarlasını, kendi kullanmış olduğu alet ve ekipmanlarla iki haftada hasat ediyordur. Ama fuarda gördüğü ve edindiği ve bir haftada hasadını yapabileceği bir makine ile ürününü daha kısa sürede pazara sürebiliyor. Bu da doğal olarak tarımsal üretime doğrudan etki etmiş oluyor. Fuarlar doğru seçilmiş ilgilileri bir araya getirdiğinde hem katılımcı firma hem ziyaretçiler açısından büyük imkanlar sunar. Katılımcı firma tamamen tarafsız bir bölgede rakipleri ile birlikte ürünlerini sergilemekte, üstünlüklerini veya zayıf taraflarını ortaya koymaktadır.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER