banner38

Müzik indir

banner46

banner47

10 Temmuz 2020 Cuma

Kastamonulu iş adamı Cengiz Aygün ASLA SİYASET YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

Kastamonulu iş adamı Cengiz Aygün, son dönemlerde sık sık karşılaştığını söylediği ‘Niçin Kastamonu’ya geliyorsunuz?’ sorusuna cevap verdi.

23 Ekim 2019 Çarşamba 11:00
 Kastamonulu iş adamı Cengiz Aygün  ASLA SİYASET YAPMAYI  DÜŞÜNMÜYORUM
 

Kastamonulu iş adamı Cengiz Aygün, son dönemlerde sık sık karşılaştığını söylediği ‘Niçin Kastamonu’ya geliyorsunuz?’ sorusuna cevap verdi.

Kastamonu ile ilgili yaptığı yardımları ve hayırları karşılık beklemeden yaptığını ifade eden Cengiz Aygün, “Ticari olarak da, siyasi olarak da ilimde hiçbir şey düşünüyorum. Ben Kastamonu çocuğuyum ve her Kastamonulu iş adamının yapması gerektiği gibi ben de ilime karınca misali bir şey yapmaya çalıyorum” dedi.

“ÇOK NET VE AÇIK ŞEKİLDE HİÇBİR SİYASİ AMACIM YOK”

‘Kastamonulu insanlara ve dostlarıma bir mesaj vermek istiyorum’ diyen Cengiz Aygün şunları söyledi; “Ben, hepinizin bildiği gibi Kastamonu çocuğuyum. Annem, babam Kastamonulu. Belki biraz ihmal ettim ama yıllar sonra kalktım, geldim. Arada yine geldiğim oluyordu ama bu kadar sık gelmiyordum. Belki de biraz yaşla ilgili. 60’lı yaşlara gelince dedik ki, ‘Gidiyoruz. Memlekete ufak tefek, naçizane karınca misali yapılabilecek bir şeyler varsa gidelim, yapalım.’ Tamamen bunu amaç edinerek ilime geldim. En çok merak edilen, konuşulan ise; amacımın ne olduğu… Çünkü çok mesaj da alıyorum böyle. ‘Niçin geliyorsunuz? Niye bu hayırlı işleri yapıyorsunuz? Spor salonu yaptırıyorsunuz, camiydi, çeşmeydi. Sadece burada değil, ilçelerde festivaller de yapıyorsunuz, burada amaç nedir?’ gibi bir sürü soruyla karşılaşmaya başladım. Dolayısıyla bende sizin kanalınızla, ilk ve son kez bir mesaj vermek istiyorum merak eden hemşerilerime. Çok net ve açık şekilde hiçbir siyasi amacım yok. Asla siyaset yapmayı düşünmüyorum. Böyle bir gayem yok. Benim için bu ilde, bu ile hizmet eden hangi parti varsa; AK Parti, MHP, CHP, İyi Parti ve hizmet eden herkes bizim başımızın tacı. Ve çalışmaya da devam edeceğim. Ticari olarak da, siyasi olarak da ilimde hiçbir şey düşünüyorum.

“BEN, KASTAMONU’NUN CENGİZ ABİSİYİM”

Ben Kastamonu çocuğuyum ve her Kastamonulu iş adamının yapması gerektiği gibi ben de ilime karınca misali bir şey yapmaya çalıyorum. Başka hiçbir gayem yok. Olmadı ve olmayacak. Çok net, altını çizerek söylüyorum: Ne ticari, ne siyasi. Bu ileride de böyle olacak. Bugüne kadar hiç siyasete girmedim, girmeyi de düşünmüyorum. Bunu da sizler kanalıyla paylaşmak isterim. Ben, Kastamonu’nun Cengiz Abisiyim, o kadar.

“METRUK KALMIŞ BÜTÜN EVLERİ RESTORE ETTİRECEĞİZ”

Bundan 5 sene önce Benli Sultan Türbesi’ni komple tadil ettirdik. Annem yaşıyordu ve hayratı olsun istedik. Bir kere Kastamonu Evliyalar Şehri. Aslında anlatacak ve konuşacak çok şey var. Bu ilin çok şeye ihtiyacı var. AK Parti İl Başkanımız Doğan Bey’le oturduk, sohbet ettik, dedik ki: Burada metruk kalmış bütün evleri belirleyelim ve bir proje yapalım. Bunları hep beraber el birliği ile restore ettirelim. Burası Evliyalar Şehri olarak anıldığı için bu tip projelerde de elimden ne geliyorsa yapacağım. Sadece merkez için değil; ilçeler içinde geçerli bu. Mesela yarın Tosya’ya gideceğim, orada iki tane metruk külliye var, onların tadilatı başlayacak. Ama tabii ‘ben çok zenginim, şöyleyim, böyleyim’ diyerek yapmıyorum bu işleri. Ben Cengiz Aydın diye bir vatandaşım, hepsi bu. Elimden geldiğince bir şeyleri yapmaya çalışacağım, belki böylece başkalarına da örnek olabilirim. Ama diğer iş adamlarımız, İstanbul’da benim kat kat üstümde olan iş adamlarımız var, onlarda belki bu vesile ile; ‘Biz unutmuştuk, Cengiz bize hatırlattı’ diyerek onlarda gelir ve benim yaptığımın 5-10 mislini yaparlar ki zaten yapabilecek güçleri de var. Ben sadece bu konuda onları iteklemiş olurum” dedi.

“KASTAMONUSPOR’U BU SENE  EL BİRLİĞİ İLE 1. LİG’E ÇIKARTACAĞIZ”

Kastamonuspor ile ilgili olarak gelen bir soruya da cevap veren Cengiz Aygün; “Benim onursal başkanı olduğum takım sadece Kastamonuspor değil. Ben Beşiktaşlıyım. BESİAD’ın başkanıyım. Beşiktaş’ın Divan ve Disiplin Kurulu üyesiyim. Ayrıca daha bir çok lig takımına da Gün Medya olarak sponsor olduk. Tabii Kastamonuspor ilimin takımı olduğu için benim için önemli. Bugün ki şartlarda Kastamonuspor’un içinde bulunduğu sıkıntıları aşıp, iyi bir yere gelmesi için bir savaş veriyoruz. Ve madem takım diye sordunuz, buradan bütün Kastamonulu hemşerilerime bir mesajım var: Dün statta çok güzel bir hava vardı. Hepimiz yaşadık bunu ve bu havayı hiç bozmadan devam ettirelim. Burada hepimize, bütün hemşerilerime iş düşüyor. Takımımızı yalnız bırakmayalım. Olmaz demeyelim; ben inanıyorum ki Kastamonuspor’u bu sene el birliği ile birinci lige çıkartacağız. Şirketleşme konusuna gelince; şu anda benim kafamda Cengiz Aygün olarak asla böyle bir şey yok. Ben Kastamonupsor’u, Erkan Başkanın yönetimiyle beraber daha iyi bir yere gelmesi için, el birliği ile iyi bir nokta yakalamak için çabamı ve yardımımı devam ettireceğim. Benim bir tek Kastamonuspor’a ilgim yok. Kastamonu’nun bayan hentbol takımının da tek sponsoruyuz. Kastamonu’nun bütün amatör liglerinin de sponsoruyuz. Aslında sadece Kastamonuspor öne çıkıyor futbol olduğu için. Yoksa hentbolda süper ligdeyiz ve çok başarılıyız. Dolayısıyla benim şu an için Kastamonuspor için bir şirketleşme, A.Ş.kurma belki 1. Lige çıktıktan sonra, bütün il olarak değerlendirerek, herkesin katkısıyla böyle bir şey düşünülebilir ama bugün için böyle bir şey yok. Ve buna gerekte yok” ifadelerini kullandı.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV