KASTAMONU'DA YENİ OFF-ROAD GÜZERGAHLARI KEŞFEDİLECEK

İzci Team ve KASDOFF üyeleri, Kastamonu'da yeni off-road güzergahlarını keşfetmek amacıyla bir araya geldi. Dünden itibaren araziye çıkan üyeler, dört gün süreyle Kastamonu'yu karış karış gezecek.

KASTAMONU'DA YENİ OFF-ROAD GÜZERGAHLARI KEŞFEDİLECEK
banner72

 

İzci Team ve KASDOFF üyeleri, Kastamonu'da yeni off-road güzergahlarını keşfetmek amacıyla bir araya geldi. Dünden itibaren araziye çıkan üyeler, dört gün süreyle Kastamonu'yu karış karış gezecek.

Kastamonu'da yeni off-road rotalarının keşfi öncesinde dün sabah Kurşunlu Han Otel'de kahvaltı programı düzenlendi. Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, Kastamonu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (KASDOFF) Başkanı Tarkan Topaç, İzci Team Lideri Okan Tozun ve grup üyeleri katıldı.

DİLİMEL: TANITIM DA BİZ DE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ

Programın açılış konuşmasını Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) BYK Başkanı ve Grup Üyesi Cem Dilimel yaptı. Dilimel, “Bizler doğaya aşık, doğayla dost, kendini doğanın zor yaşam şartlarına alıştıran, bunu hem turizm, hem de spor olarak yapıyoruz. Zor şartlar altında, Devlet'in emrindeki AFAD üyesi olarak çalışabilecek kadar da bu konuda kendimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda tabii Türkiye’deki saygın kulüplerden bir tanesi İzciteam’de bugün Kastamonu doğasını, araçların gidebildiği yere kadar gidip daha sonrasını yürüyerek tanıtacağız... Ve Türkiye’nin her yerinde yüzde 70’i orman olan Kastamonu’muzu bir kez daha insanlara tanıtmış olacağız. Sayın Valimizin tanıtım da açmış olduğu yol da, onun izinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

TOZUN: KASTAMONU DOĞASININ GÖRÜLMEYEN YANLARINI EKRANLARA TAŞIYACAĞIZ

İzci Team Lideri Okan Tozun ise, “Bizler bildiğiniz gibi, aşağı yukarı 10 yıldır bu güzel ülkemizin, coğrafyamızın gezilip görülmeyen, broşürler dışındaki rotalarını da izleyiciye taşımayı hedefliyoruz. Kastamonu’da daha önce geldiğimiz fakat tadı damağımızda kalan çok güzel bir coğrafya... Cem beyin de dediği gibi; yüzde 70’i çok kaliteli ormanlardan oluşuyor ve umarım bu haftada 3-4 gün boyunca bu güzel coğrafyayı, gezilmeyen görülmeyen yanlarıyla seyircinin/izleyicinin ekranlarına taşımayı hedefliyoruz. Bizleri ağırladığınız ve destek olduğunuz için çok teşekkür ediyor,  saygılar sunuyorum” diye konuştu.

VİDİNLİOĞLU: SİZLERİ DAHA SIK MİSAFİR EDECEĞİZ

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise konuşmasında, “Ben mazbatamı bugün alacağım. Size kısmet oldu ve öğleden sonra inşallah görevimize başlayacağız. Benim birazcık uzağım da olan bir konuydu bu ama sayenizde ilgi duymaya başladım şimdiden. İnşallah bundan sonra çok daha sık misafir ederiz sizleri... Hem Kastamonu’muzun tanıtımına katkı sağlamış oluruz hem de sizler coğrafyamızı daha çok tanımış olursunuz. Kastamonu’da da engebeli araziler çok fazla ve tahmin ediyorum sizin de aradığınız bu... Umarım bundan sonra ki gelişinizde beraber birkaç saat geçiririz, ben de çok büyük mutluluk duyarım bundan” cümlelerini kullandı.

KARADENİZ: KASTAMONU ÖNEMLİ BİR İLİMİZ

Vali Yaşar Karadeniz ise şunları söyledi: “Kastamonu, gerçekten doğası, tabiatı, kültürü ve tarihi birikimiyle önemli bir ilimiz. Ve ilimizde turizm anlamında önemli gelişmeler oldu son zamanlarda... Tabii sizinki biraz adrenalin, biraz tanıtım... İkisi bir arada oluyor. Dolayısıyla, doğayla iç içe olmak ne olursa olsun insanı dinlendiren güzel bir etkinlik. Burada da hem kendi hobilerinizi yerine getirirken hem de ilimizin tanıtımını yapacaksınız. Ben hepinize hoş geldiniz diyorum ve umuyorum ilimizde iyi vakit geçirirsiniz ve buradan memnuniyetle ayrılırsınız.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER