banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Kastamonu’da konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş GÜZEL ŞEYLERİN ALTINA İMZA ATACAĞIZ

Sağlık Sen Şube Başkanlığı Teşkilat Buluşması Toplantısı Kastamonu Seyrengah Tepesi’nde yapıldı.

18 Kasım 2019 Pazartesi 10:32
Kastamonu’da konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş GÜZEL ŞEYLERİN ALTINA İMZA ATACAĞIZ

 

 

Sağlık Sen Şube Başkanlığı Teşkilat Buluşması Toplantısı Kastamonu Seyrengah Tepesi’nde yapıldı.

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş başta olmak üzere çok sayıda Sağlık Sen üyesi katıldı.

ÖZ: BİZ SİZİN ÖMÜR BOYU HİZMETİNİZE TALİBİZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, “Üye sayımız her geçen gün artmaya devam etmekte. Sağlık Sen’e üye olmakla kalmadınız. Özelliklerinin çoğalmasına katkı sağladınız. Demokrasinin yerleşmesine katkı sağladınız. Darbelerin önüne geçilmesine katkı sağladınız. Mazlumun ve masumun umudu oldunuz. Bunlara destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Karşımızdaki sendikalar sizlerden bir iki aylık yetki istemektedir. Çünkü diğer 10 ay onlara yük olduğunuzu düşünüyorlar. Biz sizin ömür boyu hizmetinize talibiz. İlimizde yeni hastanenin yapımı ile 2 hastanenin birleşmesi sonucu personel sayımızda bazı yetersizlikler olmakta. Sağ olsun idarecilerimiz bununla ilgili çalışmalar yapmakta. Genel başkanımız sizin de bu noktada desteğinizi bekliyoruz. Döner sermaye konusuyla ilgili de arkadaşlarımızın sizlerden talebi var. Döner sermaye havuzunda da hekim ve hekim dışı personelin ayrılmasında bir talepleri var. Geçmişi karıştıran yol arkadaşlarımız, diğer sendika temsilcileri, sürekli üyelerimize ‘Bize 2 aylık üye olun, biz yetkiyi kaybediyoruz’ diyorlar. Ürettikleri bir şey olmayınca ‘Şubemizi kaybetmeyelim’ diyorlar. Bizde varsın şube olarak kalsınlar, onlarda hizmetlerini devam ettirsinler. Bu manada onları da destekliyoruz. Sağlık Sen zorda olan milletin yanında olmanın adıdır. Memur Sen milleti için, ülkesi için kendini feda edenlerin yanında olmanın adıdır. Kimse bizim niyetimizi sorgulamaya kalkmasın. Kim bu millete hizmet ediyorsa, biz onun yanındayız. Kim bu millete kazık atmaya çalışıyorsa, biz onun karşısındayız” dedi.

DURMUŞ: ÜSLUP SENDİKACININ EN ÖNEMLİ SİLAHIDIR

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş da yaptığı konuşmada, “Birliğimiz devam ettikçe, güzel şeylerin altına imza atacağız. Sendikacılık yaparken, dikkat etmemiz gereken hususlar var. Üslup sendikacının en önemli silahıdır. Bizler üslubumuza çok dikkat etmeliyiz. Sağlık-Sen bugün 252 bin üyesiyle Türkiye’de tek yetkili sendika. Tüm sendikalar içinde Türkiye’nin en büyük 2’nci sendikası. Biz rakiplerimiz ile mücadele ederken, onlardan bir adım daha ilerisini düşünebilmemiz gerekiyor. Bizler sağlık çalışanlarının sorunlarını çözerken, büyük bir mücadele veriyoruz. Yıpranma payı için tam 6 yıl uğraştık. 6 yılın sonucunda yıpranma payı hayata geçebildi. Sürekli uğraşınca sonuç alabiliyorsunuz” dedi.

Semih Durmuş konuşmasının devamında; “Bizler toplu sözleşme sürecine hazırlanırken bir sloganımız vardı. Ya işinizi en iyi bilen olacaksınız ya da işinizi en iyi bilenle çalışacaksınız. Bizim işimizi en iyi bilen olma noktasında toplu sözleşme öncesi bütün hazırlıklarımızı yaptık. Geceli gündüzlü çalıştık. İşini en iyi bilen insanlardan oluşan bir ekip oluşturduk. Bu sefer 13 taleple gittik. Kapsamını genişlettik. Bütün çalışanlara dokunacak maddelerimiz vardı. Toplu sözleşmede çalışanlar adına masaya otuyorsak, orada bir madde alıyorsak, bu almış olduğumuz madde bütün çalışanlara fayda sağlamalı dedik. Onun için ilk ve en önemli maddemiz döner sermaye maddemiz oldu. Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. Sağlık çalışanları adına masada aldatılmayacağız, aldanmayacağız, aynı zamanda çalışanlarımızı, üyelerimizi aldatmayacağız. Yapabildiklerimizi yaparız, yapamadıklarımıza yapamayız diyeceğiz. Bizim temel yaklaşımımız bu. Bizim en önemli bağımız güven bağıdır” diyerek sendikanın yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Konuşmaların ardından Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’a İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz ve Boks Milli Takım Antrenörü ve Kastamonu eski İl Temsilcisi Yılmaz Kırkbeşoğlu tarafından hediye takdimi yapıldı.
(Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV