banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Kastamonu’da konuşan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil KUDÜS, 12 ASIR BİZİM OLAN BİR ŞEHİR

Kastamonu’da düzenlenen “Çınaraltı Söyleşileri”nin konuğu olan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Gül ve Ateş” adlı programda Kudüs’ün önemine dikkat çekti.

26 Kasım 2018 Pazartesi 09:42
  Kastamonu’da konuşan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil  KUDÜS, 12 ASIR BİZİM OLAN BİR ŞEHİR


Kastamonu’da düzenlenen “Çınaraltı Söyleşileri”nin konuğu olan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Gül ve Ateş” adlı programda Kudüs’ün önemine dikkat çekti. 
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kastamonu İl Müdürlüğünün düzenlediği Çınaraltı Söyleşileri kapsamında Kudüs, “Gül ve Ateş” programında ele alındı. Programa katılarak gençlere seslenen Prof. Dr. Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Kudüs’ün önemini belirtti. Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “12 asır bizim olan bir şehir. Bunu düşündüğümüz zaman ne kolay. Bu işin acı bir tarafıdır. Ayrı bir üzüntü verici tarafıdır. Ama 12 asır bin 200 sene bizim olan bir belde. Peygamber Efendimizin olduğu bir belde. Burası namazda kıblesi olmuş. Peygamberlere namaz kıldırmış olduğu bir belde. Böylede bizim açımızdan mübarek bir yerdir. Diğer 3 din içinde büyük anlam ifade ediyor Kudüs. Davud peygamberden itibaren dini bakımdan önem kazanmıştır. Davud peygamber aynı zamanda payitaht idi” dedi. 

“CENAB-I HAK İLMİ İSTEYENE VERİR. ZENGİNLİĞİ İSTEDİĞİNE VERİR” 


Prof. Dr. Şimşirgil, “Tarihimiz tamamen böyle tarihlere, kronolojiye, şurada şu oldu, burada bu oldu. Yani tarihi bize bir teknik bilgi yığını haline getirdiler. Ve tarih şuurunu öldürdüler. Lazım değil bana bunlar. Bana ne ders verdiği lazım. Cenab-ı Hak ilmi isteyene verir, zenginliği istediğine verir. Zenginliği aramakla bulamazsın. Parayı istediğine veriyor. İlmi isteyene veriyor. İlim kıymetli, para kıymetli değil. Biz ilmi isteyen olalım. İlme talip olalım” şeklinde konuştu. 

KYK Kastamonu İl Müdürü Reşat Asrak, Çınaraltı Sohbetlerinin bu yıl ilkini yaptıklarını ifade etti. Müdür Asrak, “Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Çınaraltı Gençlik Söyleşilerinin bu yıl ki ilk programını burada tertip ediyoruz. Eğitim Faaliyetlerimiz var. Bu noktada yurtlarımızda barınan gençlerimizin ders dışı zamanlarını verimli değerlendirmek için destek olmak, aralarında birlik ve beraberlik, kardeşlik duygularını geliştirmek, bağımlılık ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmektedir” diye konuştu.
 (iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV