Kastamonu’da 4 bin 739 öğrenci sinemayla buluştu

arutçuoğlu Alışveriş Merkezi (AVM) Sinema Salonu Müdürü Sevgi Çelik ve AVM Müdürü Caner Çaycı’nın yaptığı toplantıyla Türkiye genelinde 1 milyon öğrenciyi kapsayan Kültür ve Turizm Bakanlığı sinema projesine destek olduğunu ve Kastamonu’da 4 bin 739 öğrencinin sinema ile buluştuğunu kaydetti.

Kastamonu’da 4 bin 739 öğrenci sinemayla buluştu

 


Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi (AVM) Sinema Salonu Müdürü Sevgi Çelik ve AVM Müdürü Caner Çaycı’nın yaptığı toplantıyla Türkiye genelinde 1 milyon öğrenciyi kapsayan Kültür ve Turizm Bakanlığı sinema projesine destek olduğunu ve Kastamonu’da 4 bin 739 öğrencinin sinema ile buluştuğunu kaydetti. Ayrıca Çelik, 22 Aralık’ta sona eren projenin her sene tekrarlanacağını ifade ederek beyazperde kültürüne küçük yaştan itibaren alışılmasını ve sinemanın her yaşta ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği” projesiyle öğrenciler sinema ile buluştu. Organizasyonda başı çeken Barutçuoğlu Sinema Salonu 2 buçuk ay boyunca öğrencilere sinema keyfi yaşattı. Sinema Salonu Müdürü Sevgi Çelik, öğrencilerin sinema ile buluşmasında ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Çelik, “Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığıyla ortaklaşa yapılan projeye tüm Türkiye’den önce ilk Barutçuoğlu Sinema Salonu’yla toplantı yapıldı. Kastamonu’da sinema salonu olarak ilkleri yaşamaktan onur duyuyoruz. Öğrencilerin sinemayla buluşmasını her sene gerçekleştirmek istiyoruz. ‘120’, ‘Ertuğrul’, ‘İksir’, ‘Evliya Çelebi’ ve ‘Son Mektup’ filmlerini öğrencilerimize izlettik. Ayrıca öğrencilerimize mısır ve su ikram ettik. Her gün 210, bazen ise 173 kişilik gruplar ile öğrencilerimizi ağırladık” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ SENE DAHA FAZLA ÖĞRENCİ AĞIRLANACAK

Sinema kültürünün küçük yaşlardan itibaren oluşması gerektiğini belirten Çelik, “Öğrencilerimiz sinemaya gelirken heyecanı gözlerinden okunuyordu. Öğrencilerimizle çok güzel zamanlar geçirdik. Yabancı uyruklu, köy okulları ve şehrin pek çok noktasından gelen öğrencilerimiz vardı. Önümüzdeki sene daha fazla sayıya ulaşabileceğimize inanıyorum. Karabük 3 bin öğrenci ağırladı. Salon sayımızdan dolayı biz daha çok öğrenciyi misafir ettik. Gelecek sene ayı uzatarak daha fazla öğrenciyi sinema ile buluşturmayı hedefliyorum. Ulaşım konusunda Kastamonu Belediyesi yardımcı oldu. Kastamonu Belediyesine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ÇAYCI: ÖĞRENCİLERİMİZ 
BAYRAMLIĞI İLE SİNEMAYA GELDİ

AVM Müdürü Caner Çaycı’da şunları belirtti: “Öğrenciler sinema ile tanıştı. Öğrencilerimiz sosyalleşti. Alışveriş merkezinin kültürünü görerek, köyde yaşayan ve şehir merkezini fazla bilmeyen öğrencilerimiz şehrin merkezini de görmüş oldu.Öğrencilerimiz bayramlığı ile  sinemaya geldi.”

25 ARALIK’TA AVM PERSONELİNE ÜCRETSİZ SİNEMA GÖSTERİMİ

Alışveriş Merkezi Müdürü Caner Çaycı ile birlikte yılbaşına özel organizasyon yaptıklarını söyleyen Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi (AVM) Sinema Salonu Müdürü Sevgi Çelik, bu sene de 25 Aralık’ta AVM çalışanları için ücretsiz film gösterisi yapacaklarını belirtti. Çelik, “Geçtiğimiz sene yapılan sinema gösterimi AVM çalışanlarının motivasyonunu yükseltti. Hem bir araya gelerek sosyalleşildi hem de film izlemenin keyfi yaşandı. Bu sene de çıkış yakalayan Türk sinemasının favori filmlerinden biri olan ‘Aile Arasında’ filmini, AVM  çalışanlarına 25 Aralık’ta ücretsiz olarak göstereceğiz. Etkinliğimiz geleneksel olarak devam edecektir” diyerek sözlerini tamamladı.
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER