Kastamonu’da 278 kişi hapse girdi!

TÜİK’in “Ceza İnfaz Kurumu İstatistikleri” verilerine göre, Türkiye’de İcra İflas Kanununa Muhalefet suçundan dolayı hapse girenlerin sayısı artıyor. İcra İflas Kanunu’na Muhalefet suçundan Kastamonu’da 278 kişinin hapse girdiği öğrenildi.

Kastamonu’da  278 kişi hapse girdi!

 

 TÜİK’in “Ceza İnfaz Kurumu İstatistikleri” verilerine göre, Türkiye’de İcra İflas Kanununa Muhalefet suçundan dolayı hapse girenlerin sayısı artıyor. İcra İflas Kanunu’na Muhalefet suçundan Kastamonu’da 278 kişinin hapse girdiği öğrenildi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun “Ceza İnfaz Kurumu İstatistikleri” verilerine göre, Türkiye’de İcra İflas Kanununa Muhalefet suçundan dolayı hapse girenlerin sayısı artıyor. İcra İflas Kanununa Muhalefet suçundan dolayı hapse girenlerin sayısı 2015 yılında 13 bin 24 iken 2016 yılında yüzde 34 oranında artarak 17 bin 488’e yükseldi.
Borcunu ödemeyerek hapse girenlerin sayısında İstanbul 2 bin 126 ile ilk sırayı aldı. İstanbul’u sırasıyla bin 539 kişi ile İzmir ve bin 208 ile Antalya takip etti. Borç yüzünden tutuklusu olmayan tek il ise Şırnak oldu. Ağrı, Tunceli ve Siirt ise 1’er tutuklu sayısıyla son sıralarda yer alan kentler oldu. Kastamonu’da ise İcra İflas Kanununa Muhalefet suçundan hapse girenlerin sayısı 278 olarak açıklandı.         
(iha)
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER