Kastamonu Yöresel Ürünler Pazarı Bakırköy’de kapılarını açtı

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Genel Merkezi tarafından organize edilen yöresel ürünler pazarı kapılarını açtı.

 Kastamonu Yöresel Ürünler Pazarı  Bakırköy’de kapılarını açtı

 

 

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Genel Merkezi tarafından organize edilen yöresel ürünler pazarı kapılarını açtı.

İstanbul Bakırköy Botanik Park’ta pandemi kurallarına uygun düzenlenen açılış törenine Bursa-Kestel Kaymakamı Taşköprülü hemşerimiz Ahmet Karakaya, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, İsper Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkan, Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen, Taşköprü Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Hasanoğlu, Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Taşköprülü hemşerimiz Yaşar Kartal, Bakırköy Kasder Şube Başkanı Mehmet Yılmaz ve Kasder yöneticileri, Sendika Başkanı İmam Bakır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, gurbetteki Kastamonuluların buluşma noktası olan Kasder’i bu güzel ve düzenli olarak gerçekleştirdiği organizasyondan dolayı kutlayarak Kasder Genel Başkanı Remzi Şen ve yönetimi başta olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik etti.

Yerel üreticiye destek olmak adına kurulan Kastamonu Yöresel Ürün Pazarı’nın 2 Kasım’a kadar açık olacağını bildiren Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen ise “Yöresel etkinlikler yerel dinamiklerin gelişimine katkı sağlıyor. Bu kapsamda Botanik Park’ta açılışını gerçekleştirdiğimiz Kastamonu Yöresel Ürünler Pazarının organizasyonunu yerel üreticimize destek olmak adına üstlendik. Tüm pandemi kurallarının uygulanmasına özen gösterilecek etkinlik alanı 2 Kasım tarihine kadar açık olacak. Kastamonu yöresel ürünlerine ulaşmak isteyenler gönül rahatlığıyla Botanik Park’taki satış alanlarını ziyaret edebilir” dedi.

Açılışı yapılan Kastamonu Yöresel Ürünler Pazarı’na Kastamonu merkez ve ilçelerinden çok sayıda esnaf katıldı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER