banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Eylül 2019 Pazar

KASTAMONU, YENİKAP'DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

KAS-DER Genel merkezi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen Geleneksel İftar programında siyaset, iş dünyasının tanınmış isimleri ve STK Başkan ve yöneticilerinin yanı sıra yaklaşık 6 bini aşkın Kastamonulular Kas-Der’in gönül sofrasında buluştu.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 10:11
KASTAMONU, YENİKAP'DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
 

 

KAS-DER Genel merkezi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen Geleneksel İftar programında siyaset, iş dünyasının tanınmış isimleri ve STK Başkan ve yöneticilerinin yanı sıra yaklaşık 6 bini aşkın Kastamonulular Kas-Der’in gönül sofrasında buluştu.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Merkezi ve şubelerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği iftar programı Yeni Kapı’da yapıldı.

Yeni Kapı Avrasya Sanat Gösteri Merkezinde düzenlenen iftar programına TBMM Başkan Vekili MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kastamonulu hemşehrimiz eski bakanlardan Murat Başesğioğlu, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 26. dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İlçe Belediye Başkanları, MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASİAD Başkan vekili Mehmet Umur, Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal ile çok sayıda davetli katıldı.

ŞEN: KASTAMONU YOK SAYILMIŞTIR

Düzenlenen iftar programının açılış konuşmasını Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen yaptı. Şen, “Kastamonu ve Kastamonulular ülkesi ve vatanı uğruna, canını, malını, gözünü kırpmadan seve seve veren asil Şerife Bacı’nın yiğit torunlarıdır. Söz konusu vatan ise gerisi Kastamonulular için teferruat, ama ne yazık ki; böylesine devletine vatanına bağlı Kastamonulular her daim göz ardı edilmiş, yönetim noktasında unutulmuş, yok sayılmıştır. İstanbul gibi büyük metropol de yaşayan en çok nüfusa sahip Kastamonuluların maalesef İstanbul’da yaşadıkları 40 ilçe belediye başkanı arasında tek belediye başkanı olmayan iller arasında ilk sıradadır. İstanbul'un 100 millet vekilinden en az nüfusuna oranla olması gereken 10 milletvekili sayısının da sadece 1 tane vekiliyle teselli bulmuştur. Artık Kastamonu ve Kastamonulular siyaset ve yönetim alanında unutulmaması gereken illerin başında gelmektedir. Hak ettiği yere gelmelidir, bu konuda siyasilerimizin temsil noktasında bizleri gözardı etmemelerini bekliyoruz. Bunu kazanma noktasında da bundan böyle İstanbul’da STK en büyük çatı derneği, KAS-DER olarak üzerimize düşen ne ise önümüzdeki süreçler de konu için hakkımızı almak için ne yapmamız gerekiyorsa şahsım ve Kas-Der Genel Merkez ve şubelerimizle bunun için mücadele edeceğiz” dedi. 

KASTAMONULULARDAN DESTEK SÖZÜ İSTEDİLER

Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen’in yaptığı konuşmanın ardından Kastamonu MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Belediye Başkanı Dr.Galip Vidinlioğlu, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Antalya Milletvekili Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Başkan Vekili MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan birer konuşma yaparak AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için Kastamonululardan destek sözü istediler.
BAKAN ÇAVUŞOĞLU: BU SEÇİM ÖNEMLİ

Kas-Der’in düzenlediği iftar programına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise şöyle konuştu: “Bu seçim, aynı zamanda dışarıdan Türkiye'yi dizayn etmeye çalışanlara Türkiye'nin iç siyasetini yönetmeye çalışanlara da inşallah güzelce ders verebileceğimiz bir seçim olacaktır. Ülkemizin istikrarı, geleceği, bekası bakımından bu seçim önemlidir. Sahada da masada da güçlü olmaya devam etmek istiyorsak içeride de istikrarımızın güçlü olması, ülkemizin emin adımlarla hedeflerine ilerlemeye devam etmesi gerekiyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla İstanbul'daki seçimler yenilenecek. Esasen AK Parti ve MHP'nin itirazını, yani oyların yeniden sayılması talebini CHP de kabul etseydi İstanbullular tekrar sandığa gitmeyecekti. Çıkan sonucu baştan kabul edeceğimizi biz taahhüt etmiştik.

Seçimlerin yenilenmesi konusunda farklı yorumlar olabilir. Ancak hukuk birdir. YSK’nın kararı bir yüksek mahkeme kararıdır ve buna herkesin uyması gerekir.”

TBMM BAŞKAN VEKİLİ CELAL ADAN

KASTAMONU TÜRKİYE’NİN ÇİMENTOSUDUR

TBMM Başkan Vekili Celal Adan ise yaptığı konuşmada; “Kastamonu Türkiye’nin çimentosudur. Ülkesi ve vatanı için her daim seve seve canını, malı veren İstiklal Yolunda İnebolu’dan cephaneyi çocuğunun canı pahasına koruyan kahraman Şerife Bacının torunu yiğit Kastamonulular her daim olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin bekası için gerekeni yapacaktır. Cumhur ittifakı adayımız Sayın Binali Yıldırım’ı İBB Başkanı yapmak için gerekeni yapacaktır. Böyle güzel iftar sofrasında siz Kastamonulu dostlarımızla birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu ifade eder, tüm konuklara Kas-Der Genel Başkanı nezdinde herkese katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederim.” 
Konuşmaların ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla iftar sona erdi.

A.Kadir Akın/İstanbul

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV