banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’den yatırım çağrısı DEVLET YOL YAPAR SEYİR TERASI YAPAR AMA RESTORAN YAPMAZ!

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çeşitli ziyaretlerde bulunmak, ‘Halk ve Muhtarlar Toplantısı’na katılmak üzere Pınarbaşı ilçemizi ziyaret etti.

Aciksoz Haber -->
12 Eylül 2018 Çarşamba 10:32
Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’den yatırım çağrısı  DEVLET YOL YAPAR  SEYİR TERASI YAPAR  AMA RESTORAN YAPMAZ!

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çeşitli ziyaretlerde bulunmak, ‘Halk ve Muhtarlar Toplantısı’na katılmak üzere Pınarbaşı ilçemizi ziyaret etti.

Pınarbaşı Kaymakamı Nebi Çanga, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, İlçe Emniyet Müdür V. Metin Çakır, İlçe Jandarma Komutan V. Muhammet Beyhan ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile muhtarlar ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Karadeniz, il ve ilçe kurum amirleri ile tek tek selamlaştı.

“En önemli turizm potansiyelimizin olduğu Pınarbaşı ilçemiz bizim için de çok önemli” sözleriyle konuşmasına başlayan Vali Karadeniz; “Hatta Cide’ye gittiğimde hep bana bizim Pınarbaşı ilçesiyle bağlantımızı Kerte Köyü üzerinden kurun diyorlar. Sebebi de burada bir ışık var onu görüyorlar. İşte bunun gerçekten değerlendirilmesi gerekiyordu. Hem turistik yollara, hem de tesisleşme açısından yapılması gereken çalışmalar bakımından da Pınarbaşı şu anda ilimizin önde gelen ilçelerinden birisi. Hem Horma Kanyonu’nda ki yürüyüş yolu, yakın zamanda yine Valla Kanyonu üzerine yapılan ahşap seyir terası burada ki turizm canlılığını arttıracak iki önemli değer. Bunun yanında Valla Kanyonu’na giden Pınarbaşı’ndan başlayıp Ilıca, Valla güzergahındaki yolda İl Özel İdaremiz tarafından ihalesi ve yer tespiti yapıldı, müteahhitin gelip artık işe başlamasını bekliyoruz. Sanıyorum o da Kaymakam Beyden aldığım bilgiye göre Daday ilçemizde ki işin bitmesiyle oradaki iş makinalarını buraya naklederek işe başlayacak. Bunları yapmak tek başına yetmiyor. Bizim kamu kuruluşu olarak, turizm olarak elbette başka yapmamız gereken işler de var. Ama sizlerin yapacağı işler de var. Devlet yolu yapar, seyir terasını yapar, kanyonun içine yürüyüş yolunu yapar ama restoran yapmaz. Bunu yapacak olan sizlersiniz. Neticede eğer gelen turistlerle, gelen ziyaretçilerle daha fazla para kazanacağız diyorsanız onlara belli hizmetleri satmanız ve onun karşılığını almanız lazım, bu da yatırımla olan bir şey. Dolayısıyla sizlerin de bu yatırımları artık yapma planlarına başlayın. Yoksa bu kez turist gelir Horma Kanyonu girişinde bir ihtiyaç molası verir gezer orada, döner geri bir başka yerde konaklar. Ama esas olan şey burada konaklatılmaktır. Hatta daha da önemlisi oraları gezdikten sonra arta kalan zamanda da burada onları eğlendirebilmek hedef olmalı ki Pınarbaşı bu gelen ziyaretçilerden kişi başı aldığı geliri de aşmalı. Sadece gelen kişilerin sayısı tek başına önemli değil. Önemli olan gelen kişilerden kişi başı ne kadar gelir elde ediyorsunuz onun da yükseltilmesi lazım. Bu da buradaki sivil kişilerin yapacağı yatırımlarla arttırılabilecek bir husustur. Bunun da altını çizmek istiyorum. Başkanımız Pınarbaşı için bu yılın parlak bir yıl olduğunu söyledi. Ben şunu söyleyeyim; daha önce de bu tip turizmin yeni başladığı yerleri tanıma şansım oldu. Siz çok daha parlak günler göreceksiniz. Yeter ki hem bizler kamu kuruluşları olarak bu yatırımları yapalım, hem de buranın ileri gelenleri buraya turizm anlamında ihtiyaç olan yatırımları yapalım” şeklinde konuştu.

Toplantıda Muhtarlar ve vatandaşlardan gelen su sorunu, kanyona giden yollar ile grup yolları yapımı, kanalizasyon sorunu, elektrik kesintileri, elektrik direklerinin yenilenmesi, sondaj çalışmalarının yapılması, makine takviyesi ile ilgili soru ve istekleri dinleyen Vali Yaşar Karadeniz, değerlendirme konuşmasında ise, “Bir önceki toplantıda aldığımız notlardan birkaç tane güzel yatırım çıktı. Bu gün burada aldığımız notlardan da önemli çalışmaları aldık ve Pınarbaşı’na buradan sonra yeni hizmetlerin getirilmesine vesile olacaktır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Karadeniz, Pınarbaşı ilçe ziyaretinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım yapılan aileleri de ziyaret ederek bir isteklerinin olup olmadığını da sordu. Yapılan ziyaretlerden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden aileler, Vali Karadeniz’e ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

VALİ KARADENİZ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet ilk olarak, 1993 yılında Bingöl İli Merkez Jandarma Komutanlığında vatani görevini Jandarma Er olarak ifa ederken şehit düşen Şehit Ramazan Akkaya’nın  Pınarbaşı ilçe merkezinde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde Vali Karadeniz'e;  Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah Savaş, İl Müftü Vekili Yüksel Başkan ve Sosyal Hizmetler görevlileri ile ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Daha sonra İl Müftü Vekili tarafından  Kuran-ı Kerim okundu ve ardından Şehit Ramazan Akkaya ve tüm şehitlerimize dua edildi. Vali Karadeniz, şehit ailesiyle yakından ilgilenerek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Şehit ailesi, devletin uzanan eli olarak, Vali Karadeniz’e kendilerini yalnız bırakmadıkları için ve sunulan her türlü hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Ziyaretlerin devamında ise Vali Yaşar Karadeniz, yeni yapılan Şehit Ayhan Sütçü Çok Programlı Lisesinde bir süre incelemelerde bulunarak okul hakkında bilgiler aldı, çeşitli talimatlarda bulundu.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV