banner29
24 Mart 2019 Pazar

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Kastamonu Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve Teknik Alt Çalışma Grubu Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında toplandı.

09 Kasım 2018 Cuma 09:59
Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE  HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
 

Kastamonu Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve Teknik Alt Çalışma Grubu Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında toplandı.

Toplantıya; Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Ahmet Sevgilioğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ayhan Biber, Cumhuriyet Savcısı Aybuke Rana Er, İl Sağlık Müdürü Doktor Sadettin Yazı  ve konu ile ilgili kamu kurum yetkilileri katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararlarının gözden geçirilmesi ile başlayan toplantıda konuşan Vali Karadeniz; “Bugün (dün) tüm Türkiye sabah mesaisini uyuşturucu ve diğer bağımlılık yapan maddelerle mücadele toplantısıyla başlıyor ve konunun bütün ülke çapında aslında bu uygulamayla çok önemli bir sorun olduğu da vurgulanmak isteniyor. Bizimde daha önce yaptığımız toplantılarda vurguladığımız konu uyuşturucunun kolay erişilebilir olması nedeniyle kullanımının artık hem sayıca hızlı bir şekilde artması hem de kullanım yaşının gittikçe aşağıya doğru düşmesi. Ama bunu mutlaka çözmemiz gereken bir sorun olduğu konusunda tüm kurumlar aktif olarak çalışmalılar. Bu konuda herkese görev düşüyor. Bunun gibi yine her kuruma düşecek görevler var. Bu ayaklardan herhangi birisi düzgün çalışmadığı zaman bu mücadeleyi biz kaybederiz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce, 2018 yılı Temmuz- Ağustos- Eylül ve Ekim aylarına ilişkin narkotikle mücadele çalışmalarına ilişkin dört aylık veriler kurula sunuldu. 

Toplantının sonunda konuşan Vali Yaşar Karadeniz; “Her kurumun ayrı ayrı çalışmalarını aldık aslında elde ettiğimiz sonuç şu, tüm kurumlar bir zincirin ayrı ayrı halkaları gibi herkes fonksiyon üstlenmesi gereken noktada fonksiyon üstlenecekler. Kurumlar işin başında risk taşıyanlara yönelik çalışmalarını yapacak. Buna bulaşmış olanların tedavi işlemleri ve yasal işlemlerini yapması gereken kurumlar o aşamada devreye girecekler. Tedavisi bitmiş olan veya cezasını çekip dışarı çıkmış olanların yine yeniden aynı yola bulaşmamaları için o konuda görev üstlenme zorunluluğu olan kurumlar o andan itibaren yine bu kişileri takip ederek herhangi bir eksiklik, açık bir nokta bırakmadan takip ederlerse ben bu toplantıdan olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Okul bahçelerinde sigara içilmemesi için tüm okullarımıza yazılı birer uyarı gönderiyoruz ve bu konuyu takip ediyoruz. Tütün denetiminin sürekli hale getirilmesi için sürekli bir ekip oluşturuyoruz. Bu konu ihmal etmememiz gereken bir husus. Bunun yanında bağımlılıkla ilgili mücadelede değişik yöntemleri de araştıralım. Bu çalışmaları sadece il merkezimizde değil bazı ilçelerimizde bu konuda hassas durumda olan Tosya, Taşköprü, Araç ve Bozkurt ilçelerinde başta olmak üzere oralarda da bu projeleri mutlaka uygulamamızda fayda var. Yoksa merkezde tek başına düzeltmeye çalışmakla bu iş bitmeyecektir diye düşünüyorum. Son olarak bütün kurumlar 2019 yılı için yapmayı planladıkları çalışmaları bunlara ilave olarak yapmayı planladıkları çalışmalara dört elle sarılarak daha etkili olmaya çalışsınlar” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV