Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz TiCARET HiÇ UNUTULMAMASI GEREKEN BiR SEKTÖR

İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Kastamonu Şubesi yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz TiCARET HiÇ UNUTULMAMASI  GEREKEN BiR SEKTÖR

 

İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Kastamonu Şubesi yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa Vali Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, eski Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İstanbul Eczacılar Koop. 2. Başkanı Ecz.Hakan Ertem, İstanbul Ecz. Koop. Genel Müdürü Levent Üzüm, Ecz. Odası Bşk. Ecz.Orkun Yılmaz, Eczacı Odası Temsilcileri, Eczacılar ve vatandaşlar katıldı.
Açılış Konuşmasını yapan Vali Yaşar Karadeniz, “Bir şehrin gelişimi için bir kaç sektörün birden harekete geçilmesi gerekiyor. Belki burada biz daha çok turizm, sanayi konuşuyoruz ama, aslında ticarette hiç unutulmaması gereken sektör. Özellikle ticarette ana dağıtım noktası kurumunda bulunması bir kentin hem lojistik merkezi olma anlamında hem de ticareti kendisinde toplaması anlamında oldukça önemli. Kastamonu’da son zamanlarda ulaşıma yapılan yatırımların bu gidişatı hızlandıracağını ve Kastamonu’da ticaret anlamında bölgesinde ana dağıtım merkezi olma noktasında ciddi bir gelişme ve ivme kaydedeceğine inanıyorum. Özellikle İnebolu’ya kadar yolun uzanması, İnebolu Limanı’nın da inşallah ileride ihale edilerek hizmete açılması burayı daha da anlamlı merkezi konuma getirecektir. Eczacılıkta çok önemli bir sektör, özellikle dara düşmüş olan o anda bazı ilaçlara ihtiyaç duyan hastalarımızın ulaşması açısından böyle bir ana deponun burada kurulmuş olması ilimiz adına büyük bir şans. En zorda bulunduğumuz anda bize en gerekli olan ilaçları bugüne kadar olduğu gibi ilimizde temin edebileceğiz. Ben kendilerine bu yeni mekanlarında bol kazançlar diliyorum ama inşallah Kastamonulular hep sağlıklı yaşarlar ve ilaca ihtiyaç duymazlar. Bu duygularla yeni iş yerlerinin Kastamonu İstanbul Eczacılar Kooperatifi Kastamonu Şubesinin ortaklarına, çalışanlarına ve ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi. Daha sonra Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindeki protokol binayı gezerek yetkililerden ayrıntılı 
bilgiler aldı. 
(Haber Merkezi) 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER