banner38

banner39

banner46

banner47

05 Nisan 2020 Pazar

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ŞİDDETSİZ GÜNLER DİLİYORUM

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Kurulu Komisyon Toplantısı’ yapıldı.

26 Şubat 2020 Çarşamba 10:02
 Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  ŞİDDETSİZ GÜNLER DİLİYORUM
 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Kurulu Komisyon Toplantısı’ yapıldı.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı (2020-2021); Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Arttırılmasına dair imzalanan protokol kapsamında, ilimizde daha önce düzenlenen toplantı neticesinde; 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planına bağlı kalınarak oluşturulan, İl Eylem Planını değerlendirmek amacıyla Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran ve ilgili kurumların en üst düzey amirleri katıldı.

“BİRÇOK ÜLKEYE GÖRE DURUMUMUZ ÇOK DAHA İYİ”

Vali Yaşar Karadeniz yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi son zamanlarda ülkemizdeki en önemli konulardan birisi şiddet ve şiddetin önlenmesi. Elbette ki bu konuda diğer ülkelerle kıyasladığımızda daha kötü durumda değiliz. Bilakis şiddet olaylarında birçok ülkeye göre durumumuz çok çok daha iyi durumda. Özellikle büyük şehirlerde bu oran daha da öne çıkıyor fakat yine de olanı da azaltmak, yok etmeye çalışmak hepimizin ortak amacı ve gayreti olmalı. Şiddet konusu gündeme geldiğinde birkaç başlık öne çıkıyor. Birincisi sağlıkta şiddet en çok gündemi meşgul eden, ikincisi okulda öğretmenlere yönelik şiddet, yine gündeme gelen çocuğa yönelik şiddet ve basınımızın ve toplumumuzun devamlı gündeminde olan kadına yönelik şiddet. Aslında bunlar birbirinden belki çok ayrı sorunlar değil. Hepsi toplumumuzun içinde yan yana birbiri ile ilişkili problemler. Ama bunları da ayrı ayrı ele alıp şiddeti önlemeye yönelik çözüm geliştirmekte hepimizin ortak görevi ve bu konuda da Bakanlığımızdan bize gelen talimat gereği kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planı taslağı hazırlandı. 2020-2021 yıllarında uygulanmak üzere bazı faaliyetler ve sorumlu kurumlar bu taslakta belirlendi” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı konusunda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün sunumları ile kurum amirlerinin görüş ve önerilerini alan Vali Karadeniz; son önerilerin de eylem planına eklenmesi ile uygulamaya konulması talimatını verdi. Vali Karadeniz, “İl merkezinde yaptığımız gibi kaymakam arkadaşlarımızda ilçelerde komisyonlarını kuracaklar ve aynı şekilde ilçede uygulamalarını devam ettirecekler. Eğer bu çalışmalar gerçekten amacına yönelik ve doğru hedef kitle seçilerek doğru yöntemlerle yapılırsa başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Hepinize hayırlı çalışmalar ve şiddetsiz günler diliyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV