banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ÖNCELİKLERİMİZ VAR

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Taşköprü ve Hanönü muhtarları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

22 Eylül 2018 Cumartesi 09:56
Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  ÖNCELİKLERİMİZ VAR
 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Taşköprü ve Hanönü muhtarları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Taşköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda her ilçede muhtar ve halka yönelik toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, amaçlarının sorunları yerinde görüp ilgili daire amirlerinden gerekli bilgiyi vatandaşların almasını sağlamak olduğunu belirtti.

Vali Karadeniz;  ilk olarak ilçeye yeni atanan Taşköprü Kaymakamı Ercan Çiçek'i makamında ziyaret ederek ilçe hakkında bilgiler aldı. Ziyarette Vali Karadeniz’e Taşköprü Kaymakamı Ercan Çiçek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, İl Özel İdare Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Taşköprü ile Hanönü ilçe ve köylerinde ikamet eden, vatandaş ve muhtarın katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Vali Karadeniz; “İçişleri Bakanlığımızın genelgesi çerçevesinde yaptığımız toplantıların ana amacı sizlerle kamu kurumları arasında yani hizmet alanlarla hizmet verenler arasında ortadan aracıları kaldırarak doğrudan iletişim kurmak, böylece hizmet taleplerini birebir birinci kişilerden hizmet veren kurumlara iletilmesini sağlamak. Ayrıca bizler yaptığımız hizmetlerin ne kadarının gerçek yerini bulduğunu anlamak açısından önemli. Toplantıda sizleri dinledikten sonra kurum müdürlerimizde sırayla söz alarak sizlerin talepte bulunduğunuz konularla ilgili kendi düşüncelerini, neleri yapıp neleri yapamayacakları konusunda bilgilendirme yaptıktan sonra toplantımızı sona erdireceğiz. Ama bu toplantı burada bitmeyecek. Aldığımız notlar bizim için bundan sonra Taşköprü ve Hanönü ilçelerimizde yapacağımız çalışmalarda rehber olacaktır. Bizim için ana bir rota oluşturacaktır bundan da emin olun. Ben toplantımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda; Grup yolları, köy yolları, mahalle yolları yapımı, kanalizasyon ve su sorunu, yol genişletme çalışmaları, iş makinaları talebi konuları görüşüldü.

 

“Bizim için önemli olan köy grup yolları” diyen Vali Yaşar Karadeniz değerlendirme konuşmasında; “Grup yolları bittikten sonra da köy yollarını, köy yolları bittikten sonra da mahalle yollarına girilir ama önemli olan şey şu; Köçekli grup yolunun en ucundaki köy grup yolundan çıkıncaya kadar belki biraz zahmetle çıkacak ama oraya çıktıktan sonra Taşköprü’ye kadar düzgün bir şekilde ulaşabilmeli ki Taşköprü’ye bütün köylerin gelme süresini kısaltmak ancak bu şekilde mümkün. En fazla KÖYDES ödeneğinin buraya ayrılmasına rağmen hizmet kalitesinin düşmesinin temel nedeni dediğim gibi dağınık yerleşim. Bu şartlarda da en iyi hizmet götürmenin yöntemleri var. Bunları belirlemek bizim önceliğimiz. Birinci önceliğimiz içme suyu. Yoldan da önemli. İçme suyu konusunda muhakkak ve muhakkak problemlerin tamamını çözmek gibi yükümlülüğümüz var. Yani biz bütçemizi belirlerken önceliği hep içme suyuna vermek zorundayız. Ondan sonra ikinci önceliğimiz yolu olmayan mahalleler. Her mahallenin muhakkak ulaşılabilir olması lazım. Sonra ki nokta ham yolla ulaşılabilen mahalle varsa bunun stabilizeye muhakkak ve muhakkak dönüşmesi lazım. Ondan sonra da tabi ki ana grup yollarında dediğim gibi BSK’ya dönüştürülmesi. Bu sıra içerisinde biz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz ve bundan sonra da devam ettireceğiz. Burada şunu bilin ki az önce kurum müdürlerimizde ifade ettiler. Örneğin Hanönü ilçesinde geçen yıl yapılan toplantılarla ilgili neler yapılmış, neler yapılamamış burada ifade edildi. Bir sonra ki toplantıda buraya geldiğinizde de söylediğiniz sorunların bir çoğu çözülmüş olacak. Bundan emin olun” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından ilimizde yaşanan dolu ve sel felaketi yaşanan köylerde  zarar gören tarım arazilerini yerinde inceleme yapan Vali Karadeniz, devletin imkanları doğrultusunda gerekenin yapılacağını söyledi ve yetkililere gerekli talimatlarda bulunarak Taşköprü Kurtgömeç, Hasköy, Kurusaray ve Hatip Köylerinde yapımı biten yolları yerinde incelendi.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV