banner38

banner46

banner47

26 Mayıs 2020 Salı

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz KIZILAY BİZİM KARA GÜN DOSTUMUZ

Türk Kızılayı Şubesi tarafından dün Seyrangah Tepesi’nde Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir Projesi kapsamında ikram aracı tanıtımı, kök hücrenin önemi ve Ramazan Ayı faaliyetlerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

04 Mayıs 2019 Cumartesi 10:54
 Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  KIZILAY BİZİM KARA GÜN DOSTUMUZ
 

Türk Kızılayı Şubesi tarafından dün Seyrangah Tepesi’nde Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir Projesi kapsamında ikram aracı tanıtımı, kök hücrenin önemi ve Ramazan Ayı faaliyetlerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Baro Başkanı Özgür Demir, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kurum amirleri, kaymakamlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Kastamonu Şube Başkanı Akif Güzel, Kızılay’ın tarihçesinden bahsederek, “Türk Kızılay’ı Genel Başkanlığınca ‘Ramazan'da Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye’ sloganı ile başlatılan Ramazan Ayı kampanyası kapsamında Kastamonu Şubemizce Bizim Toptan Mağazası ve Barutçuoğlu AVM içerisinde bağış standı açacağız. Bağışçılarımızdan gıda kolisi, zekât, fitre, fidye ve iftar çadırı programı bağışları kabul edilecektir. 2018 yılı içerisinde 50 noktada yangın meydana gelmiş ve AFAD tarafından tespiti yapılan, yangınlardan zarar gören 76 aileye yardım malzemesi ulaştırılmıştır. İl ve ilçelerdeki okullardaki öğrencilere kışlık, yazlık ayakkabı ve kıyafet olarak bin 750 öğrenciye dağıtıldı” diye konuştu.

Dr. Ahmet San tarafından ise Kızılay’ın yaptığı çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.

Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç ise yaptığı konuşmada, “Din, dil ırk ayırt etmeksizin yardım elimizi tüm mazlumlara uzatıyoruz. Yurtdışında 37 ülkede 39 farklı noktada iftar vereceğiz. Bu Ramazanda ihtiyaç sahiplerine şubelerimiz eli ile 550 bin adet konserve et ulaştıracağız. 150 bin haneye zekat olarak bir yardımımız olacak. Genel merkezimiz olarak temin ettiğimiz 400 bin koli erzak dağıtacağız. Bir gıda firması bizim dağıtacağımız kolilerin yanı sıra çocuklara yönelik 100 bin koli desteğinde bulundu” diye konuştu.

Kızılay’ın 150 yıllık tarihinden bahseden AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, “Türkiye bugün milli gelirine oranla, en fazla yardım yapan ülke. Diğer yardım kuruluşlarımızda önemli görevler üstleniyorlar. Biz nerede felaket olsa, bizden önce Kızılay’ın gittiğini gördük. Devlet kurumumuz AFAD ile iyi bir iletişim var. Felaket bölgesinde acil yemek ihtiyacının karşılanması için İl Özel İdaresi’nin, AFAD’ın ve Kızılayımızın el birliği ile bu adımı atmaları çok önemli. Tüm hemşehrilerimizi Kızılay’a yardıma davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz de, Kızılay’ın önemini vurgulayarak; “Bir doğal afet ile karşılaştığımızda ilk aradığımız AFAD ile Kızılay olmuştur. Ne zaman biz onları aramış isek, onları yanımızda görmüşüzdür. Özellikle Kızılay’ın en önemli özelliği bir sivil toplum örgütü olarak bu faaliyeti yürütüyor olmasıdır. Biz Kızılay ile sırt sırta olacağız. Her türlü yardımlaşmayı göstereceğiz. Tüm milletimiz Kızılay’a sahip çıkacak ki o da zor günlerimizde bizim yanımızda olacak. Kök hücre bağışında ilk 3 ayda geçen yılın toplam rakamının aşılmış olması bile çok önemli bir gelişmedir. Ben bu ivme yakalanmışken, aynı hızla devam edeceğine inanıyorum. İlimizde de zaman zaman köy yangınları oluyor. Bu yangınlarda zaman zaman sıcak yemek ihtiyacı oluyordu. Bunu da dışarıdan yemek almak ile gideriyorlardı. Bunu çözmek için Kızılay’ımız teklifte bulundu. İl Özel İdaremizden araç tahsis edildi. Donanımı AFAD tarafından yapıldı. Sıcak yemekte Kızılay’dan. Tam bir işbirliği ile sorun çözüldü. Kızılay, gerçek dost, kara gün dostudur. Kızılay bizim kara gün dostumuzdur. Yardımlarımızı hiçbir zaman Kızılay’dan esirgememiz gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından AFAD Müdürü Ekrem Küçükbayram ile Türk Kızılayı eski Şube Başkanı Muhsin Emeksizoğlu’na plaket takdim edildi. Akabinde protokol, İl Özel İdaresi, AFAD ve Kızılay tarafından ortak hazırlanan ikram aracını inceledi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV