banner38

Müzik indir

banner46

banner47

10 Temmuz 2020 Cuma

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz KASMİB OLARAK 4 MİLYON TL’DEN FAZLA ALACAĞIMIZ VAR

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) Kasım ayı Olağan Toplantısı’nda 2020 yılı çalışma programı görüşüldü. Vali Karadeniz, “KASMİB olarak 1 Milyon TL’nin üzerinde borcumuz var. KASMİB olarak 4 Milyon TL’den fazla da alacağımız var” dedi.

30 Kasım 2019 Cumartesi 10:44
Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  KASMİB OLARAK  4 MİLYON TL’DEN  FAZLA ALACAĞIMIZ VAR
 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) Kasım ayı Olağan Toplantısı’nda 2020 yılı çalışma programı görüşüldü. Vali Karadeniz, “KASMİB olarak 1 Milyon TL’nin üzerinde borcumuz var. KASMİB olarak 4 Milyon TL’den fazla da alacağımız var” dedi.

Toplantının gündeminde Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi ile ilgili iş ve işlemlerinin devam etmesi, mevcut katı atık toplama işlemlerinin devam etmesi, sokak hayvanları için çalışmaların devam etmesi, çöp gaz, LPG, elektrik üretimine yönelik desteklerin devam etmesi, tıbbi atık tesisinin denetimine devam etmesi ve diğer faaliyetlerin sürdürülmesi yönündeki 2020 yılı Çalışma Programı yer aldı. KASMİB’in 2020 yılı tahmini gelirinin 4 milyon TL, tahmini giderinin de 4 milyon TL olduğu ifade edildi.  Bütçe  kararnamesi de madde madde oylandı. Gecikme faizi uygulamasına ilişkin düzenlemeler de görüşüldü. Kurumların alacaklarının yıllık olarak hesaplanması ve en geç Mart ayına kadar ödemelerin yapılması doğrultusundaki düzenlemesine karar verildi.

Entegre Katı Atık Yönetim Projesi’nin detaylarını paylaşan KASMİB Müdürü Adnan Tot,  “Projemiz ile ilgili ihaleler başladı. Müşavirlik ihalesinin 2’nci aşamasındayız. Bu süreçle ilgili çalışmalar devam ediyor. Akabinde yapım ihalesi yapılacak. Ardından tedarik ihalesi yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatları doğrultusunda meclis kararı alınması gerekiyor. Bu doğrultuda söz konusu madde meclisimizin bilgisine sunuldu” dedi.

KARADENİZ: HEM SİZİN HEM BİZİM SORUNUMUZ

Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) Kasım ayı Olağan Toplantısı dilek ve temenniler bölümüyle sürdü. İlçelerdeki sokak hayvanlarında yaşanan sorunlar, bu bölümde görüşüldü. Vali Yaşar Karadeniz, “Sokak hayvanları sorunu gittiğim her yerde karşıma çıkan bir sorun. Sokak hayvanları sorununu çözmemiz gerekiyor. Fakat bunları çözmekte sizlerin elinde. Şu anda KASMİB olarak bir milyon TL’nin üzerinde borcumuz var. KASMİB olarak 4 milyon TL’den fazla alacağımız var. Eğer mobil kısırlaştırma aracı alırsak, bir an önce bu süreci başlatabiliriz. Buna bir an önce el atalım. Bazı köylerde gördüğüm sokak köpekleri uyuz olmuş. Sağlıklı sokak köpeği neredeyse kalmamış. Kısırlaştırmanın ötesinde çalışmalar yapmamız lazım. Bu noktada belediyelerimizin desteklerini bekliyoruz. KASMİB’e Cide Belediyesi’nin 513 bin TL, Kastamonu Belediyesi’nin bir milyon TL’nin üzerinde, Devrekani Belediyesi’nin 331 bin TL borcu var. Belediyeler bu konuda gayret gösterirse, toparlanmış olacağız. Taksitle dahi olsa bir mobil kısırlaştırma aracı alalım. Bir ekip oluşturalım. Çünkü bu hem sizin hem de bizim sorunumuz” şeklinde konuştu.

TOT: EKİPMANLAR DAHA MODERN VE SAĞLIKLI OLACAK

KASMİB Ambalaj Atıkları Yönetimi (Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması, Taşınması, Ayrıştırılması ve Katı Atık Ön İşlem Tesisi Kurularak İşletilmesi) ihalesi hakkında da bilgi veren KASMİB Müdürü Adnan Tot; “Yeni bir dönem başlatıyoruz. İşi daha sıkı tutacağız. Katı atıkları daha sık toplayacağız. Belediyelerden aldığımız talepler doğrultusunda şartname hazırladık. Araç sayımızı 6’ya yükselteceğiz. Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde Ön İşlem Tesisi yapılacak. Çalışmalar daha kaliteli bir şekilde yürüyecek. Yeni dönemde atık biriktirme ekipmanları daha modern ve sağlıklı olacak” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV