07 Ağustos 2020 Cuma

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz İLİMİZ DOĞRU YOLDA İLERLİYOR

‘Başkentte Kastamonu Günleri’ konulu istişare toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, Kastamonu Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, ilçe belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

07 Ocak 2020 Salı 10:38
 Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  İLİMİZ DOĞRU YOLDA İLERLİYOR
 

‘Başkentte Kastamonu Günleri’ konulu istişare toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, Kastamonu Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt,  Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, ilçe belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

“İlimiz yapılan tanıtım faaliyetlerinde doğru yolda ilerliyor” diyen Vali Karadeniz şöyle konuştu; “Bu yıl Ankara’da düzenlenecek olan Kastamonu günlerinin hazırlık toplantısında bir aradayız. Kastamonu günleri hem Ankara’da, İstanbul’da, Bursa’da tüm Kastamonulu bileşenlerin yan yana gelerek organize ettiği etkinlikler şeklinde devam ediyor. Ankara’da yapılan etkinlik tanıtım kavramıyla diğerleriyle yan yana getirdiğimizde daha çok özdeşleşen, daha çok bağdaşan bir etkinlik durumunda. Bir etkinliğin tanıtım olabilmesi için hedef kitlesinin doğru kurgulanmış olması ve bu zamanlamanın doğru yapılması, dolayısıyla o kitleye ulaşılması. Kastamonu tanıtım faaliyetinde orada daha çok Kastamonulu varsa o hemşeri buluşmasıdır. Ama orada Kastamonuludan daha fazla başkaları varsa işte orada tanıtım başlamış demektir. Ankara bizim turizm konusunda hedef kitlelerimizin başında yer alan bir il. Buradaki etkinlikleri ayrı bir şekilde önemsememiz lazım. Bize çok yakın bu metropolü biz Kastamonu olarak iyi değerlendirmek durumundayız.  Gelişmeler gösteriyor ki bu konuda aslında bir yol almaya başladık ama daha yolun başındayız. Son bir buçuk yıldır Ankara’dan üst düzey bürokratlar Kastamonu’ya artık gezmek için ve tatil için tercih edenler oluyor. Bu önemli bir veridir. Geçen yıl Ilgaz’da Ankara’dan günü birlik kalmak için değil, sabah çıkmış kayak yapacak akşam dönecek şekilde gelenlerin sayısında bir artış gözlemlemeye başladık. Demek ki bu konuda ilimiz yapılan tanıtım faaliyetlerinde doğru yolda ilerliyor. Tanıtım faaliyeti uzun soluklu bir çalışmadır. Bir yılla sonuçlandırılacak bir konu değildir. Devamlı üzerini işlememiz gerekiyor. Onun için Ankara’daki Kastamonu günleri bizim için önemli. Valilik olarak bizde bunu önemsiyoruz. Bu konuda buradaki yükün paylaşılması anlamında yapılması gereken çalışmalara ben inanıyorum ki tüm belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız bu konuda üzerlerine düşeni fazlasıyla yapacaklardır diye düşünüyorum. Organizasyonun içeriği mutlaka Kastamonu olmalıdır. Bu olacaksa da yükün paylaşılması ile mümkün olacaktır. Kastamonu günlerinin önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda başarılı geçmesini diliyorum. Bu konuda ayrıntılı olarak belki bir teknik çalışma yapmamız, önerileri toplamamız gerekir. Toplantımızın olumlu yönde seyredeceğine inanıyorum.”

Toplantıda, Ankara-Kastamonu Dernekler Federasyonu koordinesinde 19-22 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara da 16'ıncısı düzenlenecek olan Başkent’te Kastamonu Günleri öncesinde yapılacak hazırlıklar görüşüldü.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV