banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz AHŞAP FUARI HAFIZALARA KAZINACAK

Bu yıl 3-7 Ekim tarihleri arasında Kastamonu’da düzenlenecek olan 8. Ahşap Fuarı öncesi istişare toplantısına başkanlık etmek üzere Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ile fuar tertip komitesi üyelerinden oluşan heyet dün Tosya’ya gitti.

09 Ağustos 2018 Perşembe 09:35
Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz   AHŞAP FUARI HAFIZALARA KAZINACAK

 

Bu yıl 3-7 Ekim tarihleri arasında Kastamonu’da düzenlenecek olan 8.Ahşap Fuarı öncesi istişare toplantısına başkanlık etmek üzere Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ile fuar tertip komitesi üyelerinden oluşan heyet dün Tosya’ya gitti.

Doğramacı Otel Teras Restoran’da Tosya Marangozlar Odası’nın ev sahipliğinde tertiplenen toplantıya Tosya Belediye BaşkanıKazımŞahin, İl GenelSekreteri Tahir Zafer Karahasan, AKParti Tosya İlçe Başkanı MetinEkşi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Ticaret Borsası Yönetim KuruluBaşkan Yardımcıları Serdar İzbeli ve Ömer Yüksel, Sayman Ömer Gülamoğlu, Kastamonu Ağaç İşleri Odası Başkanı Ergün Can ve Tosya Marangozlar Odası Başkanı Sacittin Börekçi, yönetim kurulu üyeleri ile Tosyalı iş adamları katıldı.

Ahşap Fuarı’nın Kastamonu için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Karadeniz, bu nedenle toplantıyı 2’nci gündem maddesi olan “Ahşap Fuarı Görünürlük Faaliyetleri” ile açtı. Fuarın Kastamonu dışında diğer illerde de tanıtımının özellikle üzerinde durulması gereken bir husus olduğunu belirten Vali Karadeniz, hedeflerinin bu fuar sayesinde Kastamonu’yu ve ahşabın beşiği Tosya’yı insanların hafızalarına kazımak olduğunu söyledi.

‘Ahşap İçin Çal Eseri’ ve ‘Ahşap Tanıtım Kitabı’ ile ilgili çalışmaların hangi aşamada olduğu hakkında bilgi aldıktan sonra fuar halısı ve fuar davetiyelerinin dağıtımı hakkında istişarede bulunuldu.

Fuar alanında bulunan sokaklardan bir tanesinin çift taraflı olarak Tosya’ya ayrılmasına karar verilirken Vali Karadeniz, bu alanı en verimli şekilde değerlendirerek Tosya ahşap sanayisini tüm Türkiye’ye ve hatta yurt dışına tanıtılması hususunda Tosya’ya güvendiğini söyledi.

Tosya Marangozlar Odası Başkanı Sacettin Börekçi de yaptığı konuşmada; Tosya’yı tanıtmak için bir projeleri olduğundan bahsetti. Türkiye’nin merkezi illerinden kaldırmak istedikleri otobüslerle oda başkanlarını Tosya’ya getirerek bir gece misafir etmek istediklerini, daha sonra Tosya’da ahşap üzerine faaliyet gösteren işletmelerin olduğu Marangozlar Sitesi, Organize Sanayi Bölgesi ve Suluca Marangozlar Sitesini gezdireceklerini söyledi.

Sacettin Börekçi’nin böylelikle Tosya’nın ahşap sektöründe ne kadar ilerlediğini bizzat canlı olarak yerinde gösterebileceklerini daha sonra da konuk oda başkanlarını Kastamonu Ahşap Fuarı’nın açılışına götürmeyi düşündüklerini ifade etmesi üzerine Vali Karadeniz bu proje için de ödenek ayrılması talimatını verdi.

Toplantı da gündem maddeleri değerlendirildikten sonra Kastamonu-Tosya yolu ile ilgili sorulan soruyu Vali Karadeniz; “Kastamonu-Tosya yolu bizim de gündemimizde. Gerek Tosyalı yöneticiler, gerekse biz bu meselenin takibindeyiz. Hâlihazırda 3 adet proje hazırlanıp sunuldu. Kalkınma Bakanlığı projeleri değerlendirip ne zaman işleme koyar orasını biz bilemeyiz. Ancak Karayolları mevcut çalışmaları bitirmeye yönelik çalışıyor ve bu nedenle de yeni çalışmaları askıya alıyor. Yani yol çalışmalarının ne zaman başlayacağı hususu bizim kanaatimizde değil. Biz bürokratik anlamda elimizden geleni yaptık ve konunun takibini de yapıyoruz” şeklinde cevapladı.

Daha sonra toplantıya katılan herkese teşekkür eden Vali Yaşar Karadeniz ve Kastamonu’dan gelen konuklar toplantının ardından ilçeden ayrıldı.

Ahmet Ulukanlı/Tosya

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV