Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

Kastamonu Valisi Avni Çakır Ahilik, milletimize has kültür hazinesidir

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Ahilik Kültür Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

14 Eylül 2020 Pazartesi 09:58
 Kastamonu Valisi Avni Çakır  Ahilik, milletimize has  kültür hazinesidir
 

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Ahilik Kültür Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ahilik kültürünün, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen bir gelenek olarak geçmişten günümüze aktarılan gerçek bir yaşam disiplini olduğunu vurgulayan Vali Çakır, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine kurulu, sevgi kardeşlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını benimseyen Ahilik, esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere tüm milletimize has değerli bir kültür hazinesidir.

Esnaf ve Sanatkarları yüksek ahlaki değerler etrafında birleştiren Ahilik Teşkilatı insanımızın dürüstlüğünü, mesleki marifetini mertlik, cömertlik anlayışıyla milletimizin birliği, beraberliği ile sosyo–ekonomik düzeninin güç kaynağı olmuştur. Ecdadımızdan aldığımız bu geleneksel emanet bugün daha da zenginleştirilerek aktif, üretken projelerle hayata geçirilmektedir.

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da toplumumuzun ilerleme yolundaki yürüyüşüne ışık tutacak olan ahilik geleneği ile zanaatkarlarımız daha güvenli ve istikrarlı çizgide aynı kararlılıkla yürümeye devam edecektir.

Büyük bir azim, tükenmeyen bir emekle çalışarak, alın teri ile üreten, kazanan, iş ve meslek hayatına saygılı, güler yüzlü meslek erbaplarının yetişmesinde büyük rol alan, ahilik geleneğinin yaşatılmasında, gelecek nesillere de aktarılmasında gayret gösteren Kastamonulu hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.

Tarih, kültür, sanat, sanayi, ticaret, kenti Kastamonu’muzun bugün gelinen noktadaki gelişimine katkıda bulunan ekonomimizin temel taşları esnaf- sanatkarlarımızla birlikte üretime destek veren tüm halkımızın Ahilik Haftasını kutluyor, hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV