banner38

Müzik indir

banner46

banner47

13 Temmuz 2020 Pazartesi

Kastamonu Valiliği’nden koronavirüs uyarısı Merkez ve ilçelerde artış var!

Kastamonu Valiliği, maske takma uyarısında bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, Kastamonu merkez ve ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış gözlendiği vurgulandı.

16 Haziran 2020 Salı 10:59
 Kastamonu Valiliği’nden koronavirüs uyarısı  Merkez ve ilçelerde artış var!
 

Kastamonu Valiliği, maske takma uyarısında bulundu.  Valilikten yapılan açıklamada, Kastamonu merkez ve ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış gözlendiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takılması ve sosyal mesafe kuralı ile iş yerleri için geçerli düzenlemeler yürürlükte olup bu kurallara uyulması, salgının durdurulması açısından önem arz etmektedir. Denetimle görevli kurumların denetimlerini çok daha yoğun bir şekilde yapmaları ve kurallara uymayanlara para cezası uygulamaları yönünde talimatlandırılmıştır. Kurallara uymayan kişi ve iş yerleri hakkında 155 ve 156 numaralı telefonlara ihbarların yapılması vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları ve Kovid-19 salgının önlenmesi için maske, mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması önem arz etmektedir.”

UYGULAMALAR ARTTI

Son günlerde tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artış göstermesi ile birlikte polis, kontrollerini arttırdı.

Ekipler halinde il merkezinde uygulama yapan emniyet güçleri vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafe konusunda uyarırken, kurallara uymayanlara ise cezai işlem uygulanacağı bilgisini verdi. Maskelerin ağız ve burnu kapatmaması, çene altına indirilmesi de ceza kapsamına giriyor.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV