banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

Kastamonu Üniversitesi Türkiye’yi temsil edecek

Kastamonu Üniversitesi (KÜ), Öz Orman-İş Sendikası ile birlikte Rusya Federasyonu’na bağlı Orman Federal Ajansı tarafından 17-22 Eylül’de düzenlenecek olan Uluslararası Genç Orman Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.

02 Ağustos 2018 Perşembe 09:01
Kastamonu Üniversitesi Türkiye’yi temsil edecekKastamonu Üniversitesi (KÜ), Öz Orman-İş Sendikası ile birlikte Rusya Federasyonu’na bağlı Orman Federal Ajansı tarafından 17-22 Eylül’de düzenlenecek olan Uluslararası Genç Orman Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.

KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın konu ile ilgili olarak Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, Orman Genel Müdürlüğü Eski Genel Müdür Yardımcısı Yüksek Mühendis İsmail Belen, Orman İş Sendikası Dış İlişkiler Sorumlusu Benül Sözer, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, Öz Orman İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Abdullah Yılmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sezgin Ayan ve Üniversitemiz Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Küçük ile bir araya geldi.

Görüşmede,Rusya Federasyonuna Bağlı Orman Federal Ajansı tarafından tertiplenen Uluslararası Genç Orman Yarışması’na Öz Orman-İş Sendikası ve Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi’nin birlikte bir çalışma yaparak katılması görüşüldü.

Görüşmede Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan; “Şu anda 20 küsur ülke ile ikili anlaşmamız var. Bizim gönül coğrafyamız olan ülkeler Türkiye’den çok şey bekliyor. Herkesin gözü Türkiye’de ve o anlamda da onlarla hemhal olmak, onlar ile alacaklarımız ve bizim onlara vereceklerimiz var. Dolayısı ile ikili ilişkilere önem veriyoruz. Rusya Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan bazı ülkelerle ikili anlaşmalarımız var. O anlamda bizim de ülke olarak daha düzgün bir fotoğraf vermemiz gerekiyor. Geçtiğimiz yıl bizi toplantılara davet ettiler ve toplantıyı Belarus’ta yaptık. Orada da bu konuyu gündeme getirdiler. Rusya’da ki Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanlığı’nın düzenlediği toplantıya katılmamızı istediler ve bakanlığımıza yazı gönderdiler. Büyükelçiliğimizle görüşmemizde Öz Orman-İş Sendikası olarak yarışmaya katılmamızı ve organizasyon konusunu sendika olarak bizim üstlenmemizi istediler. O sebepten Kastamonu Üniversitesi genç bir üniversite ve fiziki olarak bize yakın bir üniversite ile sendika olarak birlikte çalışmak istiyoruz. Heyetim adına yakınlığınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah 17 Ağustos’a kadar bildirilen projeleri ulaştıracağız. 17-22 Eylül tarihleri arasında Moskova’da arkadaşlarımız yarışmaya katılacaklar. İnşallah Kastamonu Üniversitesi’nden katılan arkadaşlarımız derece elde ederler ve o ödüllerle birlikte Türkiye’yi güçlü bir şekilde temsil edilir. Kastamonu Üniversitesi’nden arkadaşlarımızla orada ülkemizi temsil etmek istiyoruz” dedi.

Prof. Dr. Seyit Aydın ise şu açıklamayı yaptı; “Faaliyetlerinizde Türkiye’nin lehine, memleket için faaliyetler. Böyle bir yarışma için yine üniversitemizi düşündüğünüz için teşekkür ediyoruz. Üniversite olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Sizin de söylediğiniz gibi akademisyenlerimiz meseleyi bakışları ile göstermişler. İnşallah daha iyi bir netice almak için çalışmalara beraber gireriz. Diğer sahalarda da iyi araştırma ve akademik altyapımızda var. O manada başka çalışmalarda da arzu ettiğiniz şekilde girilebilir. Bizim için memnuniyet vericidir “ dedi.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV