KASTAMONU-TOSYA ARASI 55 KİLOMETREYE DÜŞECEK

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi'yi ziyaret etti. Çelik, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Kırık Projesindeki tünellerin 3.050'şer metre olan uzunluğunun arazi koşulları nedeniyle yapılan proje değişikliğiyle 5.350'şer metreye çıkarıldığını söyledi.

KASTAMONU-TOSYA ARASI 55 KİLOMETREYE DÜŞECEK

 

     AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi'yi ziyaret etti.

Çelik, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Kırık Projesindeki tünellerin 3.050'şer metre olan uzunluğunun arazi koşulları nedeniyle yapılan proje değişikliğiyle 5.350'şer metreye çıkarıldığını söyledi. Çelik, yapılan bu değişiklikle şu anda yaklaşık 100 metre delinen tüneller bittiğinde Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelleriyle aynı uzunlukta ve adeta ikizler gibi olacağını kaydetti. 

TOSYA YOLU İLE İLGİLİ 
3 GÜZERGAH BELİRLENDİ

Tosya yolu ile ilgili bilgilerde veren Milletvekili Çelik, “Yine Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yapılan ön çalışmalar sonucunda Tosya yoluyla ilgili 3 güzergah tespit edilerek Genel Müdürlüğe kısa bir süre önce gönderilmişti. Bu 3 güzergahtan 1 tanesi en kısa sürede seçilerek Uygulama Projesinin bir an önce yapılması sağlanacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın İl Kongremizdeki ifadeleri bu projenin de müjdesi olmuştur. Bu güne kadar ilimizde uygulanan tüm projelerde olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat ve himayeleriyle bu projede inşallah gerçekleştiğinde Kastamonu-Tosya arası 55 km'ye düşecektir” dedi. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER