08 Ağustos 2020 Cumartesi

Kastamonu standına yoğun ilgi

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) iş birliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen “3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı” başladı.

04 Aralık 2018 Salı 09:29
Kastamonu standına yoğun ilgi
 

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) iş birliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde  düzenlenen “3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı” başladı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen konferansa ‘Dünya kenti’ hedefini zinde tutmak isteyen Kastamonu Belediyesi, konferansta stant açan üç şehirden biri oldu. Kastamonu Belediyesi standında ilimizin görsel tanıtım materyallerinin yanısıra kadim geleneksel ürünlerimiz de katılımcılara ikram edildi. Konferansa 30 ülkeden bakanlar ve bilimsel otoriteler katılım sağladı. Kastamonu Belediyesi standı özellikle yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

KASTAMONU TANITIM FİLMİ GÖSTERİLDİ

"UNESCO Dünya Kültür Mirası Kentler" listesi ve gastronomi alanında "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı" listesi hedefi olan ilimiz, bu iddiasını açtığı stant ve güçlü hazırlığıyla göstermiş oldu. Yabancı katılımcılara ilimiz, hedeflerimiz ve yöresel ürünlerimizle ilgili İngilizce bilgi verilirken, salondaki büyük sinevizyonda gün boyu Kastamonu tanıtım filmi gösterildi.

3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı’nda Kastamonu Belediyesi olarak açılan standın ciddi bir ilgiyle karşılaştığının altını çizen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Burada Gaziantep, Kütahya ve Kastamonu stant açan üç il oldu. İlimiz yöresel ürünleriyle ve tarihiyle ciddi bir ilgi gördüğünü biliyoruz. Bugün dünya kültür turizmine yöneliyor. Dünya kenti hedefini zinde tutmak adına uluslararası konferanslarda ve fuarlarda şehrimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Berlin ITB fuarının ardından bu denli önemli bir konferansta daha şehrimizin yer alabilmesi ciddi bir mesafe kat edildiğinin de göstergesidir. Biz inanıyoruz ki Kastamonumuzun tüm değerlerini tanıtacak ve UNESCO hedeflerimize mutlaka ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde bakanların ve bilimsel otoritelerin katılımları ile düzenlenen uluslararası kongre, yarın sona erecek.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV