KASTAMONU SANAT İŞLEYEN ELLER VE YÖRESEL LEZZETLER KADIN KOOPERATİFİ KURULDU

Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi, Atabeygazi Konağı’nda 1’inci Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Yapılan kurul sonucunda Başkan Atiye Gencal, Başkan Yardımcısı Serpil Durgut, Muhasip Üye Hüsniye Öztürk, üyeler ise Yeşim Yılmaz, Şenay Sözal, Semra Durgut, Saliha Ünal oldu.

 KASTAMONU SANAT İŞLEYEN ELLER  VE YÖRESEL LEZZETLER  KADIN KOOPERATİFİ KURULDU

 

Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi, Atabeygazi Konağı’nda 1’inci Genel Kurulunu gerçekleştirdi.  Yapılan kurul sonucunda Başkan Atiye Gencal, Başkan Yardımcısı Serpil Durgut, Muhasip Üye Hüsniye Öztürk, üyeler ise Yeşim Yılmaz, Şenay Sözal, Semra Durgut, Saliha Ünal oldu.

Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi’nin yeni bir oluşum olduğunu söyleyen Kooperatif Başkanı Atiye Gencal, “Kadınlarımızın işlediği ürünleri ve yemeklerin satışını yapacağız. Kadınlara inşallah aracı olacağız. Ürünler; pazarlarda, festivallerde gün yüzüne çıkacaklar” dedi.

DURGUT: SESİMİZİ DAHA İYİ DUYURABİLMEK İÇİN KOOPERATİFLEŞTİK

Başkan Yardımcısı Serpil Durgut, ise kooperatifin kurulma düşüncesinin 5 ay önce başladığını ifade etti. Durgut, “Kursiyerlerimiz bize, ürünlerin yapıldığını ancak satış yapılacak yerin olmadığını söylüyordu. Üniversite hocamızdan destek alarak proje hazırladık ve belediye başkanımıza çıktık. Başkanımız bize Atabey Konağını verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, İŞKUR İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, Ticaret İl Müdürü Sefa Özata ile görüştük. Sesimizi daha iyi duyurmak için kooperatifleştik. Amacımız, hanımlara yardım etmekti. El sanatları konusunda kendimize güveniyoruz. Çoğumuz Halk Eğitim’de Usta Öğreticilik yapıyoruz” şeklinde konuştu.

ÖZATA: ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

Ticaret İl Müdürü Sefa Özata ise şunları belirtti: “Kastamonu’da unutulmuş, unutulmaya yönelik olan ürünleri ülkemizde ve uluslararasında tanıtmak çok önemli. Yaptığınız ürünler duyurulmalıdır. Çalışmalarınızı markalaşmış şekilde görmüş olsun isteriz. Kooperatifimizin başarılı olacağına inanıyorum. Ben isterim ki, 10-20 kooperatif olsun. Kooperatiflerin artması, kalitenin artmasını sağlar. Bundan sonraki çalışmalarımızda hanımlara başarılar diliyorum. Oluşumun olmasında çaba gösterenlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarımla birlikte gece ve gündüz elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Kooperatiflerle bilgili bir toplantı yapmayı düşünüyoruz. Üyeleriniz çoğaldığı zaman ise tüketici haklarıyla ilgili çalışma yapacağım.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER