Kastamonu OBM'ye 110 işçi alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 2 bin 80'i geçici, 3'ü daimi olmak üzere toplam 2 bin 83 işçi alımı yapacak

Kastamonu OBM'ye 110 işçi alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 2 bin 80'i geçici, 3'ü daimi olmak üzere toplam 2 bin 83 işçi alımı yapacak. Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ise ilimiz için 110, Sinop için ise 39 işçi alacak. Açıklanan  verilere göre İzmir'in ardından en fazla işçi alımını Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü yapacak.

Orman Genel Müdürlüğü'nün  Resmi Gazete'de yayımlanan ilanında taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, İŞKUR üzerinden 2 bin 80 geçici ve 3 daimi işçi alınacak.

ALIMLAR KURAYLA ve DENEME SÜRESİ 2 AY OLACAK

Orman Genel Müdürlüğü tarafından alınacak personel adaylarında aranacak şartlar ve bilgiler 14-18 Haziran'da İŞKUR'un açık iş ilanları üzerinden yayımlanacak. Gerekli şartları taşıyan adaylar ilan tarihte başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecek. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek, ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de duyurulacak. Adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacak. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi iki ay olacak.İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklarla sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi bölge müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER