banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

KASTAMONU LOGOSUNU ARIYOR

Kastamonu Valiliği, ‘Kastamonu Logosunu Arıyor Ödüllü Logo Tasarım Yarışması’ başlattı. 25 Kasım’da başlayan başvurular 24 Ocak 2020’de sona erecek. Sonuçlar ise 3 Şubat 2020 günü açıklanacak.

27 Kasım 2019 Çarşamba 10:04
 KASTAMONU LOGOSUNU ARIYOR
 

 

Kastamonu Valiliği, ‘Kastamonu Logosunu Arıyor Ödüllü Logo Tasarım Yarışması’ başlattı. 25 Kasım’da başlayan başvurular 24 Ocak 2020’de sona erecek. Sonuçlar ise 3 Şubat 2020 günü açıklanacak. 

“İNŞALLAH ÇOK GÜZEL BİR LOGO ÇIKAR”

Düzenlenen yarışma hakkında açıklama yapan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz şunları söyledi: “Kastamonu’da üretilen ürünlerde, mal ve hizmetlerde kullanılmak üzere böyle bir logoyu üretme çabamız var. Bu konuyu bir yıldır konuşuyoruz. Yalnız Kastamonu ile ilgili şöyle bir sıkıntımız var. O kadar çok malzeme var ki, hangisi logoya girse, bir diğer önemli konu sarkıyor. Çok fazla ürünü sergilemek de logoyu, logo olmaktan çıkartıyor. Dolayısıyla böyle bir yarışma ile sonuca gidilebilir diye düşündük. İnşallah çok güzel bir logo çıkar. Akademisyenlerden, belediyeden, Ticaret ve Sanayi Odamızdan, Özel İdare’den bir jüri oluşturuldu. Bu jürinin belirleyeceği logo, inşallah Kastamonu’nun logosu olacak. Özellikle coğrafi İşaretli ürünlerimizde bu logo da kullanılmalı. Başka yerlerde satışa sunulan ürünlerimizi vatandaşlar, bu logo sayesinde Kastamonu’da üretilip, üretilmediğini de anlamış olacaklar. Logonun kullanım hakkını da; henüz daha kararlaştırmadık ama bu işin mantığı Ticaret ve Sanayi Odası’na devretmek olur. Logoyu kullanmak isteyenler Ticaret ve Sanayi Odası’ndan izin alarak kullanabileceği bir sistem kurulacak ve bu sayede Kastamonu’da üretilen her üründe Kastamonu markası olacak.”

ŞARTNAME VE DETAYLI BİLGİ

‘WWW.KASTABİL.GOV.TR’ ADRESİNDE

Yarışmasının şartnamesi ve detaylı bilgi ‘www.kastabil.gov.tr’ adresinde yayınlanırken, yapılan açıklamada, “Kastamonu şehri vizyonunu yansıtacak yeni logosunu arıyor. Kastamonu, tarihi ve kültürel zenginliği, ekonomik potansiyeli ile Batı Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı konumundadır. Binlerce yıllık tarihi geçmişi, bozulmamış doğası, zengin orman varlığı, milli parkları, mimarisi, gastronomik zenginliği, ahşap sanatı, alternatif turizm türleri ile her geçen gün adından daha fazla söz ettirmektedir. Kastamonu'nun vizyonunu yansıtacak, potansiyelini ortaya koyan ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılabilecek bir logonun seçilmesi yarışmanın amacıdır. Kastamonu Logo Yarışması ulusal ve uluslararası herkesin katılımına açıktır. Her katılımcı en çok üç adet tasarımla yarışmaya katılabilir. Yarışmaya sunulan tasarımların: özgün olup daha önce başka yarışmalara katılmamış; başka hiçbir yerde; hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olmaları; ayrıca diğer kurum-kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Yarışmaya katılan tasarımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Yarışma katılımcısı tasarımcılar Kastamonu Logo yarışmasına katılımından dolayı herhangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve herhangi bir katılım ücreti talep edemeyecektir. Tasarımda, ‘Kastamonu’ ibaresi yer almalıdır.

Yarışmaya www.kastabil.gov.tr internet sitesi üzerinden elektronik başvuru formu ile katılım sağlanacaktır. Tasarımlar 300 dpi, CMYK ve JPEG formatında yüklenmelidir.

Her bir çalışma için izin verilen en büyük dosya boyutu 8 MB’dir. Her katılımcının toplamda 24 MB’lik çalışma gönderme payı bulunmaktadır. Tasarımcı, eseri hakkında açıklayıcı bilgi verecektir” denildi.

ÖDÜLLER

Yarışma sonucu birinci olacak esere 12 bin 500 TL, ikinciye 7 bin 500 TL ve üçüncü olacak esere 3 bin 500 TL ödül verilecek.

Merve Karaca

 

Anahtar Kelimeler: KASTAMONU LOGOSUNU ARIYOR

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV