banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

KASTAMONU LEZZET GÜNLERİ SÜRÜYOR

Kastamonu Belediyesi ile Tadında Anadolu iş birliğinde 3 büyük havalimanı ve 1 alışveriş merkezinde hayata geçirilen “Kastamonu Lezzet Günleri” etkinlikleri devam ediyor.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:42
KASTAMONU LEZZET GÜNLERİ SÜRÜYOR


   Kastamonu Belediyesi ile Tadında Anadolu iş birliğinde 3 büyük havalimanı ve 1 alışveriş merkezinde hayata geçirilen “Kastamonu Lezzet Günleri” etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz ay Ankara Esenboğa Havalimanı’nda başlayan etkinlikler kapsamında bugün ve yarın Atatürk Havalimanı’nın iç hatlar bölümünde “Tadında Anadolu” restoranında Kastamonu lezzetleri servis edilecek. 11-12 Mayıs tarihlerinde ise İstanbul Altunizade Capiitol Alışveriş Merkezi Tadında Anadolu Restoranı’nda da devam edecek etkinlikte ilimiz yöresine ait Kara Çorbadan, Bandumaya ve Samsı Böreğine kadar şehrimize özgü birçok yemek pişirilerek servis edilecek.
Türk Dünyası Kültür Başkenti olan ilimiz, Gastronomide UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na girme hedefiyle, yöresel lezzetlerini çizdiği rota doğrultusunda tanıtmaya devam edecek. 
Bu bağlamda etkinlik zincirinin son halkası 21-22 Haziran tarihlerinde İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Giriş Tadında Anadolu olacak.

“KASTRONOMİ’DE KARARLIYIZ”

Tadında Anadolu ile işbirliği içinde 3 havalimanı ve 1 alışveriş merkezinde Kastamonu lezzetlerini tanıtacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Gastronomide iddialı bir iliz. Ankara Esenboğa Havalimanımızın ardından Atatürk Havalimanımızda da şehrimizin lezzetlerini tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projedeki dostlarımız ile birlikte bugün hep birlikte Kastamonu Lezzetler Günümüzün açılışını gerçekleştireceğiz. Biz Gastronomi’yi Kastronomi yapmakta kararlıyız. Bugün Kastamonu mutfağı Türk mutfağını Berlin ITB fuarında temsil ederek ne derece büyük bir zenginliğe sahip olduğunu gösterdi. Mutfağımızı koruma, geliştirme ve tanıtma gayretimiz yurtiçi ve yurtdışındaki önemli podyumlarda sürecek. Hedefimiz ilimizin adını UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne yazdırmak ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’nda da yer alabilmek. İşbirliklerinden dolayı BTA ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.  
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV