banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman MECBUR KALMADIKÇA İLAÇ KULLANMAYIN!

Kastamonu Merkez ve Taşköprü ilçemizde yaşayan çiftçilere yönelik olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda; “Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi ve Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

07 Ağustos 2018 Salı 09:33
Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman  MECBUR KALMADIKÇA  İLAÇ KULLANMAYIN!

 

Kastamonu Merkez ve Taşköprü ilçemizde yaşayan çiftçilere yönelik olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda; “Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcı Eğitimi ve Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Toplantıya; İl Müdürü Osman Yaman, İl Müdür Yardımcı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İl Müdürlüğü teknik personeli ile Merkez ve Taşköprü ilçe çiftçileri katıldı.

Toplantı; İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Fatih Önlem'in açılış konuşması ile başladı. Daha sonra, Ziraat Mühendisi Nermin Uygur; Gıda güvenirliğinin sağlanması, bitkisel ürünlerde kalıntı probleminin ve tavsiye dışı ilaç kullanımının önlenmesi, Ziraat Yüksek Mühendisi Ferzan Güllü; Meyve Hastalık ve Zararlıları konusunda ve Ziraat Mühendisi Ayşe Koçak ise; Bitki Pasaportu ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması konularında sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

Programın sonunda, İl Müdürü Osman Yaman; verilen eğitim ile ilgili olarak kısa bir değerlendirme yaparak, İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ve ilimiz tarımı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

İl Müdürü Yaman, “Bitki sağlığının iyi olması demek; aynı zamanda insan sağlığının da iyi olması demektir. Uygun olmayan gıda ile beslenen insanların sağlıklı olması beklenemez. Bu nedenle; bitki hastalık ve zararlıları ile mücadelede mecbur kalmadıkça ilaç kullanmayınız. İlaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süreye titizlikle dikkat ediniz. Aynı zamanda, hayvan sağlığı için de sağlıklı yem bitkileri yetiştiriniz. Bitkisel üretimde; iyi toprak hazırlığı, kaliteli tohumluk, bitki besleme ve bitki bakım işlemleri gerektiği gibi yapıldığında sağlıklı bitkiler yetiştirilir. Katılımınız için teşekkür ediyor, bu eğitimin hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Sorulan soruların cevaplamasının ardından eğitim programı sona erdi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV