banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Kasım 2019 Cuma

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman KASTAMONU’DA HAYVANCILIK BİRİNCİ PLANDA

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Güray Koçak Toplantı Salonu’nda “Üreme Verimliliği Projesi, Etçi Irklar ve Melezlerinin Yaygınlaştırılması, Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi” konularında toplantı yapıldı.

28 Haziran 2019 Cuma 09:38
  Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman   KASTAMONU’DA HAYVANCILIK BİRİNCİ PLANDA


Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Güray Koçak Toplantı Salonu’nda  “Üreme Verimliliği Projesi, Etçi Irklar ve Melezlerinin Yaygınlaştırılması, Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi” konularında toplantı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Osman Şekercioğlu, üreticiler ve davetlilerin yer aldığı toplantıda hayvancılık tartışıldı.

YAMAN: BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SAYISI ARTTI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman, “Kastamonu’da hayvancılık 1’inci planda. 300 bin büyükbaş, 100 bin küçükbaş hayvan ile 80 bin arılı kovanla üretim yapmaya gayret ediyoruz. İlimizde simental ırkı en iyi şekilde temsil ediliyor, üretiliyor. Bundan da büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bizde önemli bir hayvan hastalığı olmasın diye, hayvanlarımız kaygısız kalmasın diye elimizden gelen gayreti 7 gün 24 saat sarf ediyoruz. Burada da emeği geçen tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum.

“125 MİLYON TL TARIMSAL DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI”

Son yıllarda önemli bir hastalık yaşanmadığı için kutluyorum. Hedefimiz daha büyük. Bu hayvan sayısını arttırma, kaliteyi artırma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Son 1 yılda büyükbaş hayvan sayısında da, küçükbaş hayvan sayısında da artış olması memnuniyet verici. Buna bağlı olarak yem bitkilerinin ekilişi, üretimi artış eyleminde. Geçen yılki rakamlarımıza baktığımızda yem bitkilerimizin ekim alanları 300 bin dekarı aştı. Buradan çiftçilerimize 23 milyon 300 bin TL tarımsal destek ödemesi yaptık. Komple yapılan destek ödemelerine baktığımızda 2018 yılının üretimine 2019 yılının Mart ayının sonuna kadar 125 Milyon TL tarımsal destek ödemesi yapıldı. Siz üretiyorsunuz, biz sizi destekliyoruz” dedi. 

İl Müdürü Yaman’ın konuşmasının ardından toplantının sunum bölümüne geçildi. Veteriner Hekim Ali İhsan Akın,Üreme Verimliliği Projesi, Etçi Irklar ve Melezlerinin Yaygınlaştırılması, Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi” hakkında detaylı açıklama yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV