banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem BİZE GÜVENEN İNSANLARIN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARTMAYACAĞIM

İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı toplantılarını sürdürüyor. Dün İl Özel İdaresi’nin 2020 Yılı Tahmini Gider Bütçesi arasında yer alan Tarım Hizmetleri bölümünü görüşen İGM Üyeleri, bugünde oturumlarını sürdürecek.

19 Kasım 2019 Salı 09:46
 Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem  BİZE GÜVENEN İNSANLARIN  YÜZÜNÜ KARA ÇIKARTMAYACAĞIM
 

 

İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı toplantılarını sürdürüyor. Dün İl Özel İdaresi’nin 2020 Yılı Tahmini Gider Bütçesi arasında yer alan Tarım Hizmetleri bölümünü görüşen İGM Üyeleri, bugünde oturumlarını sürdürecek.

Gündeme “Merkez ve İlçe Şantiyeleri Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında Yönerge” taslağını görüşmekle başlayan meclis, İl Özel İdaresi Kanunu’nun İGM’nin görev ve yetkilerini belirleyen 10’uncu maddesi hakkındaki sayılı teklifi istişare etti. Yapılan görüşmelerin sonunca ilgili teklif, AR-GE Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Gündemin 2’inci maddesinde ise İl Özel İdaresi’nin 2020 Yılı Tahmini Gider Bütçesi Tarım Hizmetleri bölümü yer aldı. Tarım Hizmetleri bölümüne 200 bin TL ayrıldığını ifade eden Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, gider bütçesi hakkında bilgi verdi. Önlem, “Görevimin farkındayım. Elimi taşın altına koyarak, Kastamonu için ne yapabilirsem bizim için kardır düşüncesine sahibim. Bize güvenen insanların yüzünü kara çıkartmayacağım. Görevimi layıkıyla yerine getireceğim. Yaptığımız istişarelerde, bütçemizin kısıtlı olduğunu görüyorum. Ormancılıktan sonra gelsek de tarım ve hayvancılık bizim için önemli. Hatta en önemli gelir kaynağımız. Birkaç daha kalemin eklenmesini istiyorum.

“ÇİFTÇİMİZİN PARA KAZANMAMA DURUMU YOK”

Hayvancılık konusunda çiftçimizin para kazanmama durumu yok. Yem bitkilerini desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Yem bitkisi içinde yem bezelyesini düşündüm. Bu konu da kalem açabiliriz, hem yem bitkisini hem de hayvancılığın gelişmesine katkısı olur. Ay çiçeği hem sılaj, hem yağ, hem de tohumdan çekirdek üretimi noktasında karlıdır. Bundan da 1 kalem açarsak, Kastamonu’muza fayda olur.  Çilekten çok güzel kazanç elde ediliyor. Kendir üretimiyle ilgili kalem olması da çok önemli” dedi.

Yapılan görüşmeler sonrasında Meyveciliği Geliştirme Projeleri için ayrılan 70 bin TL ödenekten 30 bin TL’si yem bezelyesi, ayçiçeği ve tane mısıra aktarıldı. Buna göre yem bezelyesine 10 bin TL, ayçiçeğine 10 bin TL, tane mısıra da 10 bin TL ekleme yapıldı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV