Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan 51 İL ÖZEL İDARE ARASINDA ÖRNEK ALINAN BİR KURULUŞUZ

Kastamonu İl Özel İdaresi 2020 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında merkez ve ilçe işçi personellerine yönelik olarak düzenlenen eğitim, Genel Sekreter T.Zafer Karahasan, Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H.İbrahim Sanık, Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün, birim müdürleri, şoförler ve operatörlerin katılımıyla yapıldı.

30 Ocak 2020 Perşembe 10:48
Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan  51 İL ÖZEL İDARE ARASINDA  ÖRNEK ALINAN BİR KURULUŞUZ
 


Kastamonu İl Özel İdaresi 2020 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında merkez ve ilçe işçi personellerine yönelik olarak düzenlenen eğitim, Genel Sekreter T.Zafer Karahasan, Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H.İbrahim Sanık, Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün, birim müdürleri, şoförler ve operatörlerin katılımıyla yapıldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Sanık’ın konuşmasıyla başlayan eğitimde ilk sözü alan Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün aldı. Düzgün, şoför ve operatörler başta olmak üzere genel bir değerlendirme yaparak kendisine gelen talep ve dilekleri Genel Sekretere iletti. Konuşmasında son 10 yıldır uyumlu bir çalışma yaptıklarını ifade eden Sadık Düzgün, Genel Sekreter Karahasan’a tüm çalışmalarında verdiği destekler için teşekkür etti.

Genel Sekreter T.Zafer Karahasan ise konuşmasına; Eğitim programını hazırlayan Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Sanık ve ekibine, katılan iş makinesi şoförleri ile operatörlerine teşekkür ederek başladı.

“BÜYÜK MESAFELER KAT ETTİK”

Karahasan, “Bu eğitim çalışmalarının temel amacı kurumsal yapıyı güçlü kılmak, kurumsal anlamda en üst seviyeye çıkarmaktır. Göreve geldiğimden bu güne kadar yoğun bir çabamız var. Her geçen yıl çok daha büyük mesafeler kat ettik. Bunda sadece benim değil hepimizin tüm çalışma arkadaşlarımızın sendika yöneticilerimizin ve burada ana faktör olan sizlerin çok büyük katkısı vardır. Eğitim çalışmaları sadece bir yıl için değil her sene devamlı olarak yapılacak ve günün şartlarına göre güncellenecek konulardan oluşacaktır” dedi.

“ÖRNEK ALINAN BİR KURULUŞUZ”

Eğitimde verilecek olan konulardan bahseden Karahasan, şöyle devam etti: “Biz sadece ilimiz için değil diğer il özel idareleri için de örnek alınan bir kuruluşuz. Bilindiği gibi Kastamonu İl Özel İdaresi olarak diğer 51 Özel İdaresi arasında birçok kriter yönünden tüm branşlarda, her zaman ilk 3 sırada yer almaktadır. Turizm yatırımlarında BSK yol yapımında, makine parkı büyüklüğü gibi kriterlerde ilk üçte yer almaktadır. Bizim tüm bu çalışmalarımız ve kurumsal yapımız aynı zamanda diğer Özel İdarelere hem öncülük yapıyor hem de ışık tutuyor.

“VAZİFEMİZ ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK”

Bu vatan için geçmişte atalarımız kurşunlara göğsünü siper ettiler. Bizim de bu gün vatan için vazifemiz çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Ülkemiz için herkes elinden geleni yapmalıdır. Bizim ülkümüz ‘ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır’ düsturu ile her kademede çalışanlarımızın işini en iyi şekliyle yapmasını sağlamaktır.

“ADALETLİ VE HAKKANİYETLİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Bunun için öncelikle birbirimize karşı adaletli, hakkaniyetli olmak zorundayız. Bunun sonucunda sevgi ve saygı kendiliğinden gelecektir. Personel arasında liyakat en önemli kriterlerimizdir. Sendika işçilerimiz ile bizim aramızdaki en önemli köprüdür. Bu eğitim sonucunda kurumumuz daha da güçlü ve eğitimli, bilgili olarak çıkacaktır.”

Genel Sekreter Karahasan, konuşmasında kurum içi çalışmalarıyla ilgili sendika başkanı ve işçilerden gelen taleplere, dileklere de değinerek ilgili birim müdürlerine talimat verip, çalışılması ve bir an önce sonuca bağlanmasını istedi.

Açılış konuşması sonrasında devam eden ve bir hafta süren hizmet içi eğitim kapsamında, operatörler, şoförler, atölye çalışanları ve diğer sanat sınıfı personeller olarak 4 grup ve 5 güne ayrılan personellere bir hafta boyunca, eğitmenlerce; Etik Davranışlar Eğitimi, Uygulamalı Yangın Eğitimi, İlk Yardım Eğitimi, Trafik ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi, Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Eğitimi, Yetkili Servis Görevlilerince İş Makinesi ve Araçların Bakımı ve Verimli Kullanımı Eğitimi ile atölye personellerine Mesleki Eğitimleri verildi.

Eğitimin bitiminde Genel Sekreter Yardımcısı H.İbrahim Sanık, “İl Özel İdaresi hizmet içi eğitimlerine yıl içerisinde tüm birimlerine gerekli gördüğü konularda hem bilgilerini güncellemek hem de tecrübe paylaşımını arttırmak için devam edecektir. Genel Sekreterimizin talimatları doğrultusunda kurumsallaşmanın temel gereklerinden olan hizmet içi eğitimlerimiz sürecektir” dedi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV