banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Kastamonu İHH Nijer’in umudu oldu

Kastamonu İHH Derneği her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazanda ’da Müslümanların yarasını sarmaya devam ediyor.

25 Mayıs 2018 Cuma 11:03
Kastamonu İHH Nijer’in umudu oldu


 Kastamonu İHH Derneği her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazanda ’da Müslümanların yarasını sarmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kastamonu İHH Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Minnet, dünyanın en fakir ülkelerinden Nijer’e gitti.
Konu hakkında açıklama yapan Minnet, 7 kişilik bir ekiple Nijer’e gittiklerini Kastamonulu bağışçıların ve İHH İnsani Yardım Vakfının desteği ile toplam 8 bölgede 1.200 paket ramazan gıda kolisi 800 adet Kuran-ı Kerim dağıttıklarını ayrıca 100 aileye Zekat-Fitre dağıtımının gerçekleştirildiğini söyledi. Ayrıca buradaki kardeşlerimizle toplu iftarlar gerçekleştirildiğini söyleyen Minnet, “Nijer topraklarının 3/2’si çöl olan 21 milyon nüfusu olan bir ülke hiçbir şeyin üretilmediği kırsalda insanların medeniyet namına hiçbir şeye sahip olmadıkları bir ülke. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bölgede çok büyük bir problem olan Katarakta çözüm sağlamak amacıyla başkent Niamey’de inşa edilen göz hastanesi 2013 yılından bu tarafa 15 bin kişinin görmesine vesile oldu. Ayrıca İHH İnsani Yardım Vakfı bölgede 30’un üzerinde su kuyusu açtı. İnşası devam eden sağlık ocağı çok kısa zamanda hizmet vermeye başlayacak. Ayrıca bölge halkının tarım konusunda hiç bilgisinin olmaması sebebiyle Nijer devletinden tahsis ettiğimiz arazide çok yakında bölge halkının tarım öğrenmesi için faaliyetlere başlanacak.
Ramazan dolayısıyla ilimiz Kastamonu’da ihtiyaç sahipleri ve dünyanın dört bir tarafında açlık susuzluk ve savaşlarla boğuşan tüm Müslüman halklara insani yardım sağlamaya çalışan derneğimize sizde yapacağınız yardımlarla katkıda bulunabilirsiniz. Bu kapsamda bağışlarınızı Cumhuriyet Meydanı ve Nasrullah Meydanında bulunan İHH yardım toplama stantlarına yapabilirsiniz. Bu iyilik kervanında katkılarından dolayı tüm Kastamonu halkına teşekkür ediyorum.” 
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV