'Kastamonu için savaşıyoruz'

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü kapanış programında konvoy yapan Kastamonu Doğa Sporları ve Off-road (KASDOFF) Kulübü Başkanı Tarkan Topaç , KASDOFF hakkında merak edilenleri yanıtladı

'Kastamonu için savaşıyoruz'

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü kapanış programında konvoy yapan Kastamonu Doğa Sporları ve Off-road (KASDOFF) Kulübü Başkanı Tarkan Topaç , KASDOFF hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Kulüp hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Tarkan Topaç, KASDOFF’un ilk olarak 2016 yılında off-road sporunu gerçekleştirme amacıyla kurulduğunu söyledi. Kulübün aktif olarak çalışmalara ise 2018 yılında başladığını belirten Topaç , grubun sadece sarp arazilerde Off-Road yapmakla kalmadığını; AFAD, UMKE ve Jandarma ile de koordineyi çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. KASDOFF’un 45 aktif üyesi bulunduğunu bildiren Topaç , her üyenin, ailesiyle birlikte çeşitli etkinliklere katıldığını dile getirdi.

“6 YIL ÖNCE KAYBOLAN NİŞANLI ÇİFTİ, KASDOFF BULDU”

KASDOFF’un sadece arazi araçlarıyla bir araya gelerek etkinlikler yapan bir grup olmadığını söyleyen Başkan Tarkan Topaç ,  “AFAD ve UMKE ile koordineli çalışmalarımız oluyor. Bizi çağırdıkları zaman biz her şekilde yanlarındayız. Elimizden geldiği kadar onlarla bir olmaya çalışıyoruz. Çünkü bizim araçlarımız tam donanımlı, araçlarımızda gerekli ekipmanlarımız bulunuyor. Her türlü sarp arazide yol alabilen araçlarımız bulunuyor. Elimizden geldiği kadar bu şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bundan 6 yıl önce kaybolan nişanlı çifti, KASDOFF buldu. Kastamonu’nun dağlarına, arazisini biliyoruz. Arabalarda tüm tamir takımları olmasına, önümüzde 6-7 tonluk vinçlerimiz olmasına rağmen, biz arabalara hasar vermeden sürüş yapıyoruz. Geçen kış, çok yoğun bir kar yağmıştı. Ben her akşam arandım. Olmadığım zamanda arkadaşlarımızı gönderdik. Yardıma gittik, beş kuruş para talep etmeden. Biz Kastamonu için savaşıyoruz” dedi.

“BİZ SADECE OFF-ROAD YAPMIYORUZ”

Kulübün 6 sene önce kurulduğunu, ancak 2018 yıldan bu yana aktif bir şekilde çalışmalar yaptığını dile getiren Tarkan Topaç ,  “Şu an 29 resmi üyemiz var, toplamda ise 45 üyemiz var. Bizim arkadaşlarımız çoluğuyla, çocuğuyla burada. Mesela benim ailem aracımda, öbür arkadaşların ailesi de aracında. Biz aileler, hep birlikte olarak kamplara gidiyoruz. Dağdaki çöpleri topluyoruz. Biz sadece off-road yapmıyoruz” diye konuştu.

“KASTAMONU İÇİN NE YAPILMASI GEREKİYORSA BİZ HAZIRIZ”

Geçen sene Taşköprü’de gerçekleşen orman yangınında da, bölgede olduklarını belirten Topaç , şu ifadeleri kullandı; “Yangın bölgesinde oradaki işçilere, Kızılay ve UMKE ekipleriyle birlikte gıda yardımlarımı dağıttık; karşılığında hiçbir şey talep etmeden. Biz kendi aramızda para toplarız. Bu şekilde Ramazan’da da gıda yardımları yaptık. Kastamonu için ne yapılması gerekiyorsa biz her zaman hazırız. Jandarma arıyor mesela bizi veya biz onları arıyoruz, burada bir olay var diye. Biz, yabani hayatı da koruyoruz. Biz, bu sene dağlara o karda kışta, 28 çuval buzağı yemi dağıttık. Yaban hayatına da bir faydamız olsun diye…”

“SENEYE BİZ DE YÜRÜYECEĞİZ”

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’ne de gruptan birkaç üyenin katılım sağladığını kaydeden KASDOFF Başkanı Topaç , “Ama bizim grubumuzda herkes esnaf, tam da açılma dönemi; o nedenle kısıtlı bir katılım oldu. Seneye biz de yürüyeceğiz. Ama seneye daha farklı olacak. Bu sene zaten her yer pandemiden dolayı bu hafta açıldı. Esnafa bir şey diyemeyiz. Grubumuzdaki esnaf arkadaşlarımız dükkanını kapatıp gelemiyor” ifadesini kullandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER